Matematyka - zadania i gry edukacyjne

Witam

Strona ta została utworzona, aby pomóc WAM uczniowie przyswoić materiał z matematyki. Znajdują się na niej zadania z rozwiązaniami oraz gry edukacyjne.

 

Proponuję, aby rozwiązać zadanie, a następnie wcisnąć link rozwiązanie i zobaczyć, czy Wasze rozwiązanie jest poprawne.

 

Miłej nauki i zabawy ;-)

Marcin Słomka

Powtórzenie z działu Rozwiązywanie równań

Przykładowe zadania z rozwiązaniami

Rozwiązywanie równań - zadania tekstowe

Zadanie 1.

Piotr wziął na wycieczkę klasową 64 zł. Na lody wydał dwa razy mniej niż na napoje, a na batony wydał 5 zł więcej niż na lody. Na pamiątki wydał 15 zł.  Ile wydał na napoje?

Rozwiązanie

 

Zadanie 2.

Paweł zabrał na podróż 70 zł. Na upominki wydał dwa razy mniej niż na owoce, a na napoje wydał 1 zł więcej niż na upominki. Na gazetę wydał 21 zł. Ile wydał na owoce?

Rozwiązanie

 

Zadanie 3.

Zuzia wybrała się na zakupy zabrała ze sobą 50 zł. Kupiła 2 razy więcej lodów niż wody, a na owoce wydała 20 zł. Ile kosztowały wody? 

Rozwiązanie

 

Zadanie 4.

Kasia w sklepie wydała 50 zł. Na chleb wydała 2 razy mniej niż na bułki. A na słodycze wydała 8 zł więcej niż na bułki. Na mleko wydała 2 zł. Ile wydała na bułki?

Rozwiązanie

 

Zadanie 5.

W trzech koszykach jest razem 66 bananów. W pierwszym jest 24 bananów, a w dwóch pozostałych po tyle samo. Ile bananów jest w każdym koszyku?

Rozwiązanie

 

Zadanie 6.

Monika postanowiła wydać na przyjęcie urodzinowe 200zł. Na owoce wydała 3 razy więcej niż na słodycze, a za napoje zapłaciła o 10zł mniej niż na słodycze. Na dekoracje wydała 20zł. Ile wydała na słodycze?

Rozwiązanie

 

Zadanie 7.

Krzysio miał pewną liczbę gier komputerowych ze swoich zbiorów, oddał kolegom 20%. Na urodziny od rodziny i znajomych dostał 10 nowych gier. Teraz ma ich 50. Ile gier miał na początku Krzysio?   

Rozwiązanie

 

Zadanie 8.

Karolina poszła do sklepu i miała 40zł. Na sok pomarańczowy wydała o 4 zł więcej niż na czekoladę, a na ciastka 3 razy więcej niż na czekoladę. Zostało jej 6 zł. Ile wydała na czekoladę?

Rozwiązanie

 

Zadanie 9.

Tomek  wziął na wyjazd 66 zł . Na napoje wydał dwa razy więcej niż na lody , a na batony wydał 4 zł więcej niż na napoje. Na pamiątki wydał 12  zł. Ile wydał na lody?

Rozwiązanie

 

Zadanie 10.

Basia pojechała z tatą do sklepu meblowego, jej tata wziął ze sobą 1000 zł. Na łóżko wydali 300zl. Na biurko wydali 25 razy więcej niż na krzesło. A na szafkę wydali 15 razy mniej niż na łóżko. Ile zapłacili za Krzesło ? 

Rozwiązanie

 

Zadanie 11.

Ania wzięła do sklepu 40 złotych. Na bluzkę wydała dwa razy więcej niż na spodnie, a na bluzę 10 złotych więcej niż na spodnie. Na kolczyki wydała 10 złotych. Ile wydała na bluzę? 

Rozwiązanie

 

Zadanie 12.

Aleks poszedł do sklepu, miał przy sobie 80zł. Kupił sobie 2 razy więcej batonów niż krakersów, a na gazety wydał 20zł. Ile kosztowały batony?

Rozwiązanie

Rozwiązywanie równań

 rozwiązanie

 rozwiązanie

 rozwiązanie

 rozwiązanie

 rozwiązanie

 rozwiązanie

 rozwiązanie

 rozwiązanie

 rozwiązanie

 rozwiązanie

 rozwiązanie

 rozwiązanie

p. Marcin Słomka

Do czego służą równania?

Liczby spełniające równania

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )