Wolontariat uczniowski wystartował

W sobotę 8 października odbyła się "Bitwa o Puławy" to wydarzenie organizowane przez Pracownię Dokumentacji Dziejów Miasta w Puławskim Ośrodku Kultury "Dom Chemika" jako Międzyszkolny Turniej Wiedzy Historycznej o Puławach. Publiczne Gimnazjum nr 3 im. Polskich Noblistów w Puławach było oficjalnym partnerem tego ciekawego przedsięwzięcia. 19 naszych uczniów wsparło w ramach wolontariatu organizację tej ciekawej gry terenowej. Wydarzenie to adresowane było do młodzieży z szkół ponadgimnazjalnych z terenu miasta Puławy. Ideą tego przedsięwzięcia jest edukacja historyczno-kulturalna zaprezentowana w nowoczesnej i atrakcyjnej dla młodych ludzi formie z wykorzystaniem nowoczesnych mobilnych technologii.

 

Dziękujemy naszym uczniom, którzy pomimo mało sprzyjających sobotnich warunków pogodowych w komplecie pojawili się na wyznaczonych punktach kontrolnych i pomagali uczestnikom zmagań w realizowaniu ich zadań.

 

Zdjęcia autorstwa p. Mariusza Karolaka

 

Tydzień Konstytucyjny

 

Dziś w ramach projektu „Tydzień Konstytucyjny” organizowanego przez Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy, pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich odbyło się spotkanie, które poprowadził pan mecenas Emil Kowalczyk.

Celem projektu jest zwrócenie uwagi uczniów szkół ponadgimnazjalnych na praktyczny wymiar obowiązywania Konstytucji i działalności Trybunału Konstytucyjnego. Pan mecenas w przystępny i interesujący sposób pokazał, że problematyka konstytucyjna ma bezpośredni wpływ na codzienne życie każdego z nas. To również promowanie świadomego obywatelstwa i zachęta do większego zainteresowania się sprawami publicznymi.

 

Krótki film z podsumowaniem poprzedniej edycji "Tygodnia Konstytucyjnego dniach 28 maja - 4 czerwca 2016 r.

 

Głosujmy na Szkołę Podstawową w Bruku

Od 5 października trwa konkurs EMPiKu, którego tematem przewodnim jest hasło „Książki są fajne i kropka”. Każdy będzie mógł oddać jeden głos dziennie na jedną z placówek, aż do 6 listopada.

W głosowaniu wyłonionych zostanie 10 szkół podstawowych. Każda z nich otrzyma po 1000 wybranych przez siebie książek, które zostaną dostarczone 5, 6 i 7 grudnia.

 

Głosowanie odbywa się przez FB i zachęcamy do oddania głosu na Szkołę Podstawową w Bruku

Dzień Edukacji Narodowej

 

 

Dzień Edukacji Narodowej, w którym corocznie spotyka się społeczność gimnazjum, by świętować i przyjąć ślubowanie uczniów klas pierwszych.

 

W tym roku świętujemy dostrzegając cień, którymi są zmiany w oświacie zapowiadane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej od przyszłego roku szkolnego. Likwidację gimnazjów, zmiany w strukturze kształcenia, zamieszanie i chaos, co odbije się najbardziej na uczniach.

 

Mimo propozycji MEN nasze spotkanie było udane. Uroczystość przygotowali uczniowie pod opieką p. Barbary Grontkowskiej, p. Iwony Chmielewskiej i p. Wojciecha Kosteckiego. To okazja również do wręczenia nagród dyrektora nauczycielom, którymi w tym roku zostali wyróżnieni: p. Hanna Bilotserkovets, p. Sandra Jasek, p. Beata Księżak i p. Wojciech Kostecki. Gratulujemy serdecznie, dziękujemy nagrodzonym i wszystkim nauczycielom naszego gimnazjum.

 

Po części oficjalnej młodzież spotkała się z wychowawcami w salach na słodkim poczęstunku.

 

Mamy to! :-)

Dziś 13 października 2016 r. został dziś oficjalnie otwarty nasz nowy obiekt sportowy, który będziemy dzielić wspólnie ze szkołą podstawową. Przecięcia wstęgi dokonali Prezydent Miasta Janusz Grobel, Przewodnicząca Rady Miasta Puławy Bożena Krygier, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Jarosław Stawiarski, poseł Krzysztof Szulowski, przedstawiciel wykonawcy z firmy TAMEX Obiekty Sportowe SA oraz wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 Grażyna Lewtak i dyrektor naszego gimnazjum Jacek Rudnik.

Oddany do użytku obiekt składa się z nowoczesnego i bezpiecznego dla użytkowników boiska do piłki nożnej, bieżni lekkoatletycznej ze skocznią do skoku w dal, boiska wielofunkcyjnego o łącznej powierzchni około 2000 m2 (dwa boiska do koszykówki, boisko do piłki ręcznej, do siatkówki i tenisa, a także boisko do siatkówki plażowej). Koszt budowy kompleksu to ponad 3 miliony złotych. Dziękujemy.

 

Możemy już korzystać od rana do wieczora, do czego zachęcamy wszystkich.

 

I drugi sukces sportowy - strzelectwo

 

11 października 2016 r. drużyna uczniów naszego gimnazjum w składzie: Julia Wróbel, Piotr Kolibski, Bartłomiej Baran i Mateusz Padarz, zajęła III miejsce w Powiatowych Zawodach Strzeleckich O Puchar Starosty Puławskiego z broni kulowej w kategorii szkół gimnazjalnych. II m-ce indywidualnie zajęli: Julia Wróbel i Mateusz Pacek.
 
Zawody odbyły się przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Puławach na strzelnicy Polskiego Związku Łowieckiego w Puławach. Zawodnicy oddali 15 strzałów - 5 próbnych i 10 ocenianych w postawie leżącej, na dystansie 50 m do tarczy TS-1 z broni kbks SM-2. Opiekun drużyn strzeleckich był p. Wojciech Kostecki
Zwycięzcom i uczestnikom serdecznie gratulujemy!
 
Pierwsze sukcesy sportowe

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach trwającego XVI dnia papieskiego w Puławach pod hasłem „Bądźcie świadkami miłosierdzia” w minioną niedzielę odbył się kolejny rowerowy wyścig po kremówki. Nie zabrakło sportowych emocji i tradycyjnych papieskich ciastek na mecie. Nasz uczeń z klasy 1B Emil Amryszewski zajął III miejsce w swojej kategorii. Emil jest zawodnikiem KS POGOŃ Mostostal Puławy i ma na swoim koncie już kilka sukcesów w kolarstwie szosowym. Jak sam określił „…dopiero się rozkręcam !” :-)

Gratulujemy i życzymy samych zwycięstw. 

Dziennik elektroniczny

Dziennik elektroniczny

 

Instrukcja pierwszego logowania

Katalog biblioteki szkolnej

Zegar
Kalendarz

Antoni Feliks Czapla

Projekt

KAMIENIE PAMIĘCI

Linki


 

images/men.gif

 

 

 

 

 

Nasze prace

Czarek Kustra - Pastelowy Czarodziej

 

Rysunki Mateusza Kiryłowicza

 

Rysunki Sandry Podstawek

 

Prace Krzysztofa Żywko

 

Prace Emilii Saran

 

Origami modułowe

 

 

 Rysunki Sary Superson

 

 Rysunki Maćka Korczaka

 

 

Rysunki Emilki Gawrylak

 

Fotografie Amadeusza Górskiego

 

 

Rysunki Ady Śliwczyńskiej

Mapa satelitarna
[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )