Podziękowania od GIODO

Zakończenie roku szkolnego

  

  

Zdjęcia z apelu z okazji zakończenie roku szkolnego znajdują się TUTAJ!!! 

II miejsce naszych dziewcząt na „Spacerze ze Świętym”

 

Zespół Szkół Katolickich im. Św. Brata Alberta w Puławach postanowił uczcić trwający właśnie Rok św. Brata Alberta. W dniu 12 czerwca br. we współpracy z Urzędem Miasta i Centrum "Grajdołek", a także przy współudziale organizacji harcerskich została przeprowadzona na terenie miasta gra miejska połączona tematycznie z postacią Brata Alberta. Nasze gimnazjum reprezentowały: Karolina Baran, Karolina Michalik, Magdalena Czechowska, Wiktoria Piotrowska i Aleksandra Nowaczek, które pod opieką pedagoga szkolnego pani Ilony Wrótniak –Terleckiej zajęły drugie miejsce. Oprócz wiedzy, którą zdobyliśmy podczas pokonywania trasy i poznawania życiorysu Adama Chmielowskiego związanego z Puławami, świetnie się bawiliśmy.  Gratulujemy dziewczynom sukcesu, a organizatorom pomysłu.

Nasza wygrana w konkursie charytatywnym

 

Nasi uczniowie z wolontariatu szkolnego zdobyli pierwsze miejsce w charytatywnym konkursie dla szkół, przedszkoli i burs szkolnych "Grosze Szczęścia" w kategorii "Placówka oświatowa powyżej 100 wychowanków". Celem konkursu było wsparcie funduszu św. Brata Alberta, w ramach którego Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo prowadzi ośrodki wsparcia dziennego dla dzieci na terenie Lublina. Konkurs polegał na zebraniu bilonu o jak największej wadze w okresie trwania konkursu. Zwyciężyła grupa, która zebrała monety o największej wadze w przeliczeniu na jednego ucznia.

W nagrodę otrzymaliśmy Koło Współpracy oraz dyplomy. Serdecznie dziękujemy uczniom za całoroczne zaangażowanie, dojrzałą hierarchię wartości oraz sprawne i skuteczne działanie w życiu społeczności szkolnej. 

Wyróżnienie dla naszego gimnazjum w Programie „Twoje dane - twoja sprawa”

 

Przez siedem miesięcy uczniowie naszego gimnazjum z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w VII edycji ogólnopolskiego programu Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych „Twoje dane - twoja sprawa”. Program realizowało ponad 200 szkół na terenie całego kraju. W ramach programu nasi uczniowie wykonywali zadania ogólnopolskiej gry planszowej-edukacyjnej, konkurując z 42 szkołami z całej Polski. Tematyka zadań dotyczyła upowszechniania wiedzy na temat ochrony danych osobowych i prawa do prywatności wśród uczniów, rodziców i społeczności lokalnej. Zorganizowano wiele różnych działań, min. wystawę poświęconą ochronie danych osobowych, konkurs na opowiadanie „Jak ja i moja rodzina chronimy dane osobowe”, powstał quest za pomocą aplikacji Kahoot do udziału, w którym zaprosiliśmy również wszystkich szóstoklasistów z SP 11. Przez cały czas trwania programu powstało bardzo dużo materiałów przybliżających zagadnienia ochrony danych osobowych, które z powodzeniem będziemy wykorzystać w przyszłości. Dzięki udziałowi w programie GIODO została poszerzona wiedza uczniów na temat poszanowania praw człowieka oraz wypracowana wśród uczniów świadoma i odpowiedzialna postawa obywatelska.

 

 

Szczególne podziękowania za zaangażowanie w realizację zadań gry edukacyjnej należą się : Weronice Łuce, Kindze Witek, Kasi Pawłowskiej, Klaudii Stelmaszek, Wiktorii Piotrowskiej, Weronice Kałużnej, Wiktorii Trześniowskiej, Oliwii Szyszko, Przemkowi Pielesze, Kamilowi Kowalewskiemu, Agacie Górskiej, Alicji Górskiej, Sandrze Podstawek, Joli Latos, Natalii Pyszczak, Anastazji Nowakowskiej i Gabrysi Woźniczce.

 

Ekstremalna wycieczka gimnazjalistów

 

W dniach 22-24 maja 2017 r. uczniowie naszego gimnazjum byli na ekstremalnej wycieczce – 60 m nad ziemią i 135 m pod ziemią! Pierwszego dnia spacerowaliśmy z przewodnikiem po Parku Miniatur w Inwałdzie, podziwialiśmy miniaturowe budowle, które szanujący się turysta powinien koniecznie zobaczyć. Staliśmy pod Wieżą Eiffla, na Placu św. Piotra, przy posągach Moai, pod Bramą Brandenburską, przy gondoli cumującej w kanale wodnym otaczającym Plac św. Marka czy koło Muru Chińskiego. Kamienista droga doprowadziła nas na dziedziniec Średniowiecznej Warowni, która kryje w sobie niezwykłe miejsca – średniowieczną osadę, zbrojownię, salę tortur czy Park Ruchomych Smoków.

Drugi dzień spędziliśmy w największym w Polsce Parku Rozrywki Energylandia, oferującym kilkadziesiąt atrakcji, które znajdują się na obszarze 26 hektarów. Z racji tego, że chcieliśmy zmierzyć się ze strachem i dostać maksimum adrenaliny, w większości zdecydowaliśmy się na strefę ekstremalną. Do gustu gimnazjalistom najbardziej przypadły Roller Coast-ery, ogromne wahadło Azec Swing i potężne 40 metrowe ramię Space Boostera,  którego prędkość dochodzi do 100 km/h, a przeciążenia sięga aż 5 kg!

Ostatnim punktem wycieczki była Kopalnia Soli w Wieliczce. Pokonaliśmy 800 schodków, żeby opuścić się na 135 m pod ziemię. Na trasie podziwialiśmy malownicze jeziorka solankowe, wykute w soli chodniki i komory, kaplice pełne rzeźb solnych, w tym najpiękniejszą z nich - Kaplicę św. Kingi. Doświadczony przewodnik przybliżył nam historię, legendy i tajniki zabytkowej kopalni, dzięki czemu wycieczka stała się prawdziwą interaktywną lekcją.

Zdjęcia z wycieczki znajdują się w naszej GALERII!!!

Hanna Bilotserkovets

Jolanta Żmudzka

Ilona Wrótniak-Terlecka

Wyniki konkursu historycznego „Konstytucja 3 Maja”

Z przyjemnością informujemy, że konkurs historyczny został rozstrzygnięty. Dziękujemy  wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie, a łącznie było  to 26 osób.

 

Laureaci konkursu  to:

I miejsce – Aleksandra Urbanek klasa 3A

II miejsce – Natalia Rusa klasa 3A

III miejsce – Paweł Mantyka  kasa 1A

 

Zwycięzcom gratulujemy!

Nagrody i dyplomy zostaną wręczone podczas uroczystej gali zakończenia roku szkolnego.

Dziennik elektroniczny

Dziennik elektroniczny

 

Instrukcja pierwszego logowania

Katalog biblioteki szkolnej

Zegar
Kalendarz

Antoni Feliks Czapla

Projekt

KAMIENIE PAMIĘCI

Linki


 

images/men.gif

 

 

 

 

 

Nasze prace

Czarek Kustra - Pastelowy Czarodziej

 

Rysunki Mateusza Kiryłowicza

 

Rysunki Sandry Podstawek

 

Prace Krzysztofa Żywko

 

Prace Emilii Saran

 

Origami modułowe

 

 

 Rysunki Sary Superson

 

 Rysunki Maćka Korczaka

 

 

Rysunki Emilki Gawrylak

 

Fotografie Amadeusza Górskiego

 

 

Rysunki Ady Śliwczyńskiej

Mapa satelitarna
[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )