2 i 5 stycznia 2015 r.

Informujemy, że na podstawie §6a Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz.U. Nr 46, poz. 432 ze zm.) w dniach 2 i 5 stycznia 2015 r. (piątek i poniedziałek), które zostały ustalone, jako dni dodatkowo wolne od nauki zgodnie z § 5 ust. 3 ww. rozporządzenia, uczniowie mogą skorzystać z następujących zajęć ujętych w harmonogramie.

Komunikat

Sprzedaż kart obiadowych na miesiąc styczeń 2015 r. odbędzie się w biurze stołówki w dniach:

29.12.2014 r. -  w godz. 10.00 -15.00

30.12.2014 r. -  w godz.   8.00 – 15.00

31.12.2014 r. -  w godz.   8.00 – 12.00

02.01.2015 r. – w godz.   8.00 – 16.30

Koszt jednego obiadu - 3 zł.

Opłata za styczeń dla uczniów gimnazjum – 54,00 zł.

Głosujmy na Konrada Czerniaka!

Rozpoczął się 80. Plebiscyt na 10 Najlepszych Sportowców Polski 2014. Jednym z kandydatów jest puławianin Konrad Czerniak, pływak, wicemistrz świata, dwukrotny mistrz Europy na krótkim basenie, medalista mistrzostw Europy. Wielokrotny rekordzista Polski. Głos można oddać na stronie Przeglądu Sportowego.

 

 

 

Fair Trade


 

 

 

W  dniu 25 listopada br. w naszej szkole odbyły się warsztaty przeprowadzone przez p. Michała Wolnego, przedstawiciela Polskiej Zielonej Sieci. Warsztaty przeznaczone były dla młodzieży działającej w wolontariackim kółku „Młodzież dla Sprawiedliwości” zajmującym się tematyką edukacji globalnej oraz Handlu Sprawiedliwego „Fair Trade”.

 

W trakcie warsztatów poznaliśmy założenia i główne idee Sprawiedliwego Handlu, krótki zarys jego historii oraz jakie konkretne produkty on obejmuje. Mieliśmy szansę wcielić się w rolę pracowników plantacji, jej kierowników, licznych pośredników oraz eksporterów i właścicieli sklepów w naszej części świata. W ten sposób poznaliśmy realia życia globalnego południa, nierzadko wyzyskiwanego przez bogate i rozwinięte państwa tzw. Globalnej Północy.

 

Warsztaty dały nam wiele do myślenia i zachęciły do organizowania różnych akcji w ramach wolontariatu.

 

Więcej zdjęć znajduje się w naszej galerii!!!

 

Dominika Józefczyk

Łukasz Koczkodaj

„Ciemno wszędzie, głucho wszędzie…”


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18 listopada 2014 r.

Słowa te pochodzą ze znanego dramatu Adama Mickiewicza pt. „Dziady” cz. II. Dla uczniów naszego gimnazjum stały się inspiracją do wystawienia sztuki opartej na motywach wspomnianego dzieła. Pragnęliśmy przypomnieć wszystkim, że listopad jest miesiącem zadumy nad życiem, śmiercią, chwilą zatrzymania i namysłu nad wiecznością. Dramat romantycznego poety doskonale oddał tenże zamysł.

Młodzież pracująca pod opieką pań Iwony Chmielewskiej i Justyny Strus, wystawiła sztukę dla rodziców. Młodzi aktorzy w trakcie przygotowań wykazali się niezwykłą pomysłowością i zaangażowaniem. W główne role wcielili się:

Guślarz – Mateusz Dubiński

Józio – Julian Kalinowski

Rózia – Żaklina Raniuszek

Widmo – Krzysztof Księżniak

Kruk – Szymon Grzegorczyk

Zosia – Dominika Józefczyk

W chórze wystąpili: Patryk Wosik, Damian Lesik, Rafał Kazała, Adam Pliwka oraz Adrian Kopczyński. Z roli scenografów doskonale wywiązały się: Emilia Saran, Gabriela Lasek, Ada Kosmala. Dzięki charakteryzacji, którą zajęła się Julia Iwanowska, postacie uczestników obrzędu nabrały wyrazistości i głębi.

Oczywiście nie zabrakło jadła i napoju dla udręczonych dusz dzieci, Widma i Zosi. Klimatu dodawały zdjęcia przypominające widoki z okna cmentarnej kaplicy oraz znicze, które nikłym płomieniem oświetlały tajemnicze wydarzenia, jakie staraliśmy się ożywić. Tajemniczą i groźną atmosferę staraliśmy się oddać także dzięki nastrojowej muzyce zespołów „Gothica” oraz „Hexperos”.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy występu.

Więcej zdjęć dostępnych TUTAJ!!!

 

Iwona Chmielewska

 

 

Dziennik elektroniczny

Dziennik elektroniczny

 

Instrukcja pierwszego logowania

Katalog biblioteki szkolnej

Zegar
Kalendarz

Linki


 

images/men.gif

 

 

 

 

 

Nasze prace

Prace Krzysztofa Żywko

 

Prace Emilii Saran

 

Origami modułowe

 

 

 Rysunki Sary Superson

 

 Rysunki Maćka Korczaka

 

 

Rysunki Emilki Gawrylak

 

Fotografie Amadeusza Górskiego

 

 

Mapa satelitarna
[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )