Informujemy, że istnieje możliwość dokonania przelewem opłat za obiady szkolne.

W tym celu należy:

Osobiście, telefonicznie lub z ogłoszenia uzyskać informację o wysokości opłaty za dany miesiąc. Intendent szkolny - Bogumiła Chęć - telefon kontaktowy (81) 458 6604
Dokonać przelewu do końca miesiąca poprzedzającego miesiąc, w którym uczeń będzie korzystał z obiadu.
W szczegółach operacji przelewu proszę umieścić:

  • miesiąc za który dokonuje się opłaty
  • nazwisko i imię ucznia,
  • klasę do której uczeń uczęszcza

Najpóźniej do ostatniego dnia miesiąca zgłosić się do biura stołówki z potwierdzeniem przelewu po odbiór karty obiadowej.
W przypadku zgłoszonych rezygnacji z obiadu (odpisów obiadowych), przed dokonaniem przelewu – konieczny jest kontakt z intendentką.

Numer konta (jest inny niż SP11), na które należy dokonać przelewu:

 

Getin Noble Bank SA – 60 1560 1195 2311 0971 4674 0003

Niespodzianka

Taka miła niespodzianka dziś dotarła do nas. Podziękowania za pomoc w promowaniu założeń projektu "Pilotażowy system gospodarowania odpadami azbestowymi na terenie Województwa Lubelskiego wzmocniony sprawnym monitoringiem ilości oraz kontroli ich usuwania i unieszkodliwiania"

 

 

Kleibiżu... biżuteria z gliny

 

W piątek (10.02.2017 r.) uczestnicy kółka rękodzieła artystycznego pod opieką Hanny Bilotserkovets i Jolanty Żmudzkiej wzięli udział w warsztatach „Kleibiżu... biżuteria z gliny” w Manufakturze Muzealnej w Kazimierzu Dolnym. Na zajęciach mogliśmy zrealizować swoje artystyczne inspiracje i stworzyć niepowtarzalną biżuterię, figurki, przedmioty użytkowe z gliny i ozdobić je koralikami. Panowała bardzo przyjazna i sprzyjająca twórczości atmosfera.

Więcej zdjęć znajduje się w NASZEJ GALERII!

 

Wycieczka do Warszawy

 

Nowy rok klasy 1B, 2A i 2B rozpoczęły ciekawą wycieczką do Warszawy. 11 stycznia byliśmy w Centrum Nauki Kopernik, gdzie mieliśmy możliwość zwiedzić wystawę Generation, oraz poznać prawa przyrody poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach.

Drugim punktem wycieczki była Niewidzialna Wystawa. To wyjątkowa interaktywna podróż do świata w którym zmysł wzroku jest całkowicie zbędny. Mieliśmy możliwość poznania tego, z czym spotykamy się na co dzień ale w zupełnej ciemności. Przez godzinę znajdowaliśmy się w takim świecie, jak postrzegają go niewidomi. Doświadczenie radzenia sobie w zupełnej ciemności pomaga otworzyć oczy na życie osób niewidomych. Największą atrakcją były Escape Roomy, z których musieliśmy się wydostać w określonym czasie, rozwiązując zagadki i rebusy. Próba ucieczki z pokoju wymagała umiejętności współpracy, pozwalała na przeżycie niezapomnianych i pozytywnych wrażeń oraz świetnie zintegrowała uczniów.

Na zakończenie wycieczki wybraliśmy się na spacer do Królewskiego Ogrodu Świateł przy pałacu w Wilanowie, w którym ułożone ze świateł rośliny  i baśniowe postacie są większe niż ludzie. Byliśmy świadkami trójwymiarowego pokazu, łączącego światło, obraz i dźwięk, który nocną porą robi niesamowite wrażenie.

Zdjęcia z wycieczki znajdują się w naszej GALERII!!!

 

 

 

Sztab nr 334 naszego gimnazjum w akcji "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę"

Nasi uczniowie z ogromnym zaangażowaniem, poświęcając swój prywatny czas uczestniczyli w dniach 16 – 18 grudnia 2016 r. w Wielkiej Ulicznej zbiórce żywności zorganizowanej w ramach Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. W naszym gimnazjum siedzibę miał jeden ze sztabów akcji. Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli zgromadziliśmy artykuły żywnościowe, środki czystości oraz odzież, które jeszcze przed świętami zostały przekazane potrzebującym rodzinom naszych uczniów.

 

W przedświąteczny weekend uczniowie szkolnego wolontariatu kwestowali również w markecie „Stokrotka” zbierając żywność dla podopiecznych puławskiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża. Cieszymy się, że nasi uczniowie w sposób dojrzały postrzegają życie. W pełni rozumieją sens i potrzebę misji społecznej, którą jest wolontariat. Poświęcając swój wolny czas, dają potrzebującym cząstkę samego siebie, a to jest dar którego nie można kupić w sklepie ani zamówić przez internet.  To ich pomoc sprawia, że czyjeś życie staje się lepsze. Wrażliwość, empatia i dobroć ludzka to największy szacunek do drugiego człowieka.

 

W imieniu organizatorów akcji, potrzebujących i społeczności gimnazjum dziękujemy i życzymy aby dalsze działania na polu wolontarystycznym dostarczały Wam jak najwięcej wewnętrznej satysfakcji, a radość tych, którym pomagacie niech motywuje was do dalszego działania.

Opiekun Szkolnego Wolontariatu

Ilona Wrótniak-Terlecka

  

Co czeka puławską oświatę po zmianach fundowanych przez MEN...?

Minister Zalewska jak mantrę powtarza, że wszystko jest policzone, przygotowane, wszyscy czekają na tą zmianę i żaden nauczyciel nie straci pracy.

 

W linku na dole oficjalne dane liczbowe Gminy Miasto Puławy (z Systemu Informacji Oświatowej i danych z ewidencji ludności) oraz kilka wykresów na ich podstawie. Każdy może sam sobie wyciągać wnioski. O ile dwa pierwsze lata szkolne (2017/2018 i 2018/2019) są jeszcze względnie spokojne (to zależy również od tego jakie uchwały podejmie Rada Miasta w związku ze zmianami), to już rok szkolny 2019/2020 będzie katastrofą. W szkołach w klasach IV – VIII (bo nie będzie już wygaszanych gimnazjów) będzie ponad 800 uczniów mniej. To jest mniej więcej tyle ile uczy się obecnie łącznie w SP2 (525) i SP10 (291). Dwie szkoły podstawowe mniej! To skutek cofnięcia 6-latków i zmniejszonego rocznika w obecnych klasach I w SP, który będzie przechodził kolejne 8 lat oraz skrócenia kształcenia ogólnego z obecnych 9 lat (6 w SP i 3 w Gim) na rzecz powrotu do systemu sprzed 1999 r. czyli 8-klasowej SP.

 

Samorząd nie ma żadnego dobrego wyjścia z narzucanych przez MEN rozwiązań. Bez względu na to jakie zostaną podjęte przez radnych, któraś grupa uczniów traci i czekają ją zmiany. Ponieważ szkoła to naczynia połączone, skutkiem będą również zwolnienia nauczycieli. Warto również spojrzeć na podwójny rocznik, który rozpocznie naukę w szkołach średnich w roku szkolnym 2019/2020 w wyniku konkurowania o te miejsca ostatniego rocznika wygaszanych gimnazjów i pierwszych absolwentów 8- letniej SP.

 

Zachęcamy do analizy danych zanim podniesie się larum nad decyzjami samorządów lokalnych. Nie da się krótkiej kołdry ciągnąć każdy w swoją stronę, bo czyjeś nogi będą spod niej wystawały i marzły.

 

Analiza danych oświatowych Gminy Miasto Puławy 

Informacja o pracach zespołu w sprawie sieci szkół w Puławach

W poniższym linku informacja z prac zespołu powołanego przez Prezydenta Miasta Puławy do wypracowania koncepcji sieci i obwodów szkół prowadzonych przez gminę Miasto Puławy podczas spotkania w dniu 20 grudnia 2016 r. Zachęcamy do zapoznania się i zgłaszania ewentualnych uwag i propozycji na adres e-mail gimnazjum pg3@um.pulawy.pl

 

Informacja z prac zespołu

Szanowni Rodzice, Uczniowie, Absolwenci, Nauczyciele...

Stanowiska i apele instytucji, stowarzyszeń i innych podmiotów w sprawie zmian w systemie oświaty, które zaproponowało Ministerstwo Edukacji Narodowej.

  

Stanowisko OSKKO

Pismo Rzecznika Praw Dziecka

Stanowisko środowisk naukowych

Stanowisko Unii Metropolii Polskich

Stanowisko samorządów zrzeszonych w KWRiST

Stanowisko środowisk uniwersyteckich

Oświadczenie Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego

Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego

List polonistów do MEN

Uwagi Ministerstwa Finansów do projektu zmian

Uwagi Rządowego Centrum Legislacji

Opinia Związku Nauczycielstwa Polskiego

Stanowisko Wolnego Związku Zawodowego „Solidarność – Oświata”

Stanowisko OSKKO z dnia 15.10.2016 r.

Stanowisko Rady Programowej FRDL

Stowarzyszenie Dyrektorów Szkół Średnich

Opinia - Mikołaj Herbst - 

UW, EUROREG i Instytut Badań Edukacyjnych

Opinia Ruchu Społecznego "Obywatele dla Edukacji"

Opinia OPZZ

Opinia KSOiW NSZZ "Solidarność"

Opinia Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich

 

 Informacje ze strony MEN http://reformaedukacji.men.gov.pl/ 

Dziennik elektroniczny

Dziennik elektroniczny

 

Instrukcja pierwszego logowania

Katalog biblioteki szkolnej

Zegar
Kalendarz

Antoni Feliks Czapla

Projekt

KAMIENIE PAMIĘCI

Linki


 

images/men.gif

 

 

 

 

 

Nasze prace

Czarek Kustra - Pastelowy Czarodziej

 

Rysunki Mateusza Kiryłowicza

 

Rysunki Sandry Podstawek

 

Prace Krzysztofa Żywko

 

Prace Emilii Saran

 

Origami modułowe

 

 

 Rysunki Sary Superson

 

 Rysunki Maćka Korczaka

 

 

Rysunki Emilki Gawrylak

 

Fotografie Amadeusza Górskiego

 

 

Rysunki Ady Śliwczyńskiej

Mapa satelitarna
[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )