Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci

 

Nasze gimnazjum bierze udział w ogólnopolskim projekcie szkoleniowym realizowanym przez fundację Nowoczesna Polska w partnerstwie z Collegium Civitas. Głównym działaniem w projekcie jest realizacja warsztatów z uczniami, rodzicami i nauczycielami szkół wszystkich poziomów w całej Polsce.

 

29 listopada br. odbyły się zajęcia w których wzięło w sumie udział 80 naszych uczniów. Miały one charakter warsztatowy i pozwalały na dzielenie się swoimi doświadczeniami dotyczącymi min. ochrony swojego wizerunku w sieci, ochrony danych osobowych jak również  pomagały wypracować właściwe modele zachowań w sieci. Popołudniu odbyło się szkolenia dla nauczycieli, a następnie rodziców, poświęcone e-zagrożeniom, które prowadził trener Pan Dariusz Figura. Przedstawił najważniejsze zagrożenia z poziomu relacji, wartości i zachowań kreowanych w Internecie, na które narażeni są uczniowie korzystający ze zdobyczy technologii. Głównym celem odbytych warsztatów i szkoleń było podniesienie poziomu bezpieczeństwa korzystania z sieci przez dzieci i młodzież, a także ich rodziców i nauczycieli.

 

Udział w Projekcie „Cybernauci” łączy się z działaniami podjętymi w ramach realizacji ogólnopolskiego projektu GIODO i przystąpieniem do konkursu „Twoje dane - Twoja sprawa”. Materiały dotyczące omawianych zagadnień dostępne są na stronie Projektu "Cybernauci".

 

Obalamy mity

 

Dziś obalaliśmy mity związane z oddawaniem krwi. Nasze gimnazjum bierze udział w akcji edukacyjnej „Twoja krew, moje życie” organizowanej w ramach polityki zdrowotnej „Zapewnienie samowystarczalności Rzeczypospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2015 -2020”. Projekt promuje honorowe krwiodawstwo i kształtuje pozytywne postawy prospołeczne wśród uczniów.

Nasi uczniowie nie są pełnoletni i nie mogą sami oddawać krwi ale z dużym zainteresowaniem oglądali film edukacyjny, który przybliża zasady krwiodawstwa. Chętni spośród świeżo wyedukowanych stanęli w szranki quzu. Najlepiej poszło Weronice Kałużnej z kl. 2A i Kamilowi Kowalewskiemu z kl. 3B oraz Michałowi Suprynowi z kl. 1B, Karolinie Wrótnej z kl. 2A i Natalii Pyszczak z 3B. Wszyscy otrzymali nagrody i drobny upominek przypominający o tym, że „Łączy nas krew, która ratuje życie”. Cieszy nas wspaniała postawa naszych uczniów i chęć zgłębiania wiedzy oraz zrozumienie dla potrzeb innych ludzi. Gratulujemy :-)

 

„GAME OVER” ale Ty jeszcze masz szansę ! II miejsce w konkursie Nikotynie nie!

 

zdj. ze strony zs1.pulawy.pl 

 

17 listopada br. odbył się finał VI Wojewódzkiego Konkursu Antytytoniowego „NIKOTYNIE NIE !” w Zespole Szkół nr 1 im. Stefanii Sempołowskiej w Puławach.  W  kategorii test wiedzy reprezentował nasze gimnazjum Krzysztof Mirosław z kl. 3A, który wygrał etap szkolny. Wiersz Aleksandry Nowaczek i Ani Polak walczył w kategorii literackiej, a plakaty Agaty Górskiej, Alicji Górskiej i Joli Latos w kategorii formy plastycznej. Weronika Kałużna z klasy 2A napisała scenariusz dramy teatralnej „GAME OVER”, który wraz z Wiktorią Piotrowską i Alanem Urbańskim odegrali przez publicznością zajmując II miejsce. Gratulujemy zdolności literackich i umiejętności aktorskich :-)

 

 

 

Certyfikat dla gimnazjum

Informujemy, że otrzymaliśmy Certyfikat Bezpieczeństwa Informacji. To efekt współpracy z Agencją Bezpieczeństwa Informacji FUSION24, która pełni rolę administratora bezpieczeństwa informacji w naszym gimnazjum, chroniąc dane osobowe w ramach "Polityki Bezpieczeństwa Informacji" oraz przystąpieniu gimnazjum do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych „Twoje dane - twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli”.

 

Uwaga Nadwaga!

 

W ramach akcji "Uwaga Nadwaga!" odbyło się dziś dla wszystkich uczniów spotkanie i prelekcja przygotowane przez przedstawicielkę Natur House. Ambasadorką kampanii jest znana aktorka Katarzyna Bujakiewicz. Podczas prelekcji była okazja do przypomnienia zasad zdrowego odżywiania, piramidy zdrowia, co warto spożywać a czego nie. Nasze społeczeństwo należy do jednych z najszybciej tyjących w Europie, więc warto zadbać o zdrowe nawyki żywieniowe, a także o ruch, co z pewnością wpłynie na polepszenie samopoczucia i będzie miało pozytywne skutki na przyszłość.

 

Decyzja warta naśladowania

 

Oliwia jest obecnie uczennicą III klasy naszego gimnazjum. Od początku nauki u nas aktywnie działa w szkolnym wolontariacie. Chętnie angażuje się w różne akcje charytatywne i zawsze można liczyć na to, że nie odmówi pomocy w realizacji różnorakich działań pomocowych. Podejmując decyzję o obcięciu swoich włosów również i tym razem pomyślała o tym, żeby pomóc innym.

Obecnie w Polsce peruki z naturalnych włosów są tylko częściowo refundowane przez NFZ, a dopłata do nich jest wyjątkowo wysoka. W odpowiedzi na tą sytuację ruszyła akcja „Daj Włos!” fundacji Rak’n’Roll. Każdy, kto chce obciąć włosy, może to zrobić w dobrym celu – na peruki dla kobiet w trakcie chemioterapii. Fundacja angażuje do współpracy zakłady fryzjerskie, które ścinają włosy w odpowiedni sposób, a następnie przekazują je do fundacji. Dalej wędrują do perukarni Rokoko, która robi doskonałe, wygodne i piękne peruki. Te są przekazywane za darmo kobietom, które walczą z rakiem. Dzięki temu mogą wyglądać znacznie lepiej i mają więcej siły w drodze do zdrowia.

Oliwia obcięła swoje włosy w pracowni fryzjerskiej Zespołu Szkół nr 1 im. Stefanii Sempołowskiej w Puławach.

 

 

Projekt edukacyjny dla klas drugich

W związku z realizacją projektów edukacyjnych w klasach drugich przedstawiamy listę tematów, które będą realizowane w br. szkolnym oraz opiekunów poszczególnych projektów. Uczniowie klas drugich są zobowiązani do wyboru tematu oraz skontaktowanie się z opiekunem w celu omówienia problematyki poruszanej w wybranym projekcie. Również uczniowie klas trzecich, którzy do tej pory nie zrealizowali projektu winni dokonać wyboru określonego tematu.

 

Własny temat projektu mogą również zaproponować uczniowie i zwrócić się do jednego z nauczycieli o podjęcie się opieki nad jego realizacją.

 

Wyboru tematu należy dokonać najpóźniej do 30 listopada 2016 r. zgłaszając to do opiekuna i wychowawcy klasy. Uczniowie, którzy nie dokonają wyboru tematu w ww. terminie zostaną dołączeni do określonej grupy projektowej lub zostanie im przydzielony temat.

 

Więcej informacji o zadaniach do wykonania w poszczególnych projektach u nauczycieli opiekunów i TU

 

L.p.

Temat

Opiekun

1.

Świadkowie historii

 

R. Lis

2.

W jaki sposób zareklamujesz swoje miasto koledze z zagranicy?

3.

Jakie korzyści uzyskała moja gmina po wejściu Polski do Unii Europejskiej?

4.

„Ponglish” – czyli rozmówki Polaków na Wyspach.

S. Jasek

5.

Od kreatywności do przedsiębiorczości

 

H. Bilotserkovets

J. Żmudzka

6.

Jak zorganizować uroczystość pożegnania absolwentów w naszej szkole?

7.

Nie wiesz co? Zagraj z Poe!

I. Chmielewska

8.

Symetria wokół nas

 

M. Kuś

9.

Egzamin gimnazjalny okiem statystyka

10.

Dlaczego uczymy się o solach?

 

B. Księżak

11.

O zjawiskach fizycznych językiem fizyków, malarzy i poetów, czyli o różnym sposobie opisywania świata

12.

Dlaczego nie warto palić papierosów?

K. Kitka

13.

Moje miasto – moja mała ojczyzna

M. Kika

14.

“The truth is out there”. What really happened in Roswell? (Co naprawdę wydarzyło się w Roswell?) 

Ł. Koczkodaj


 

Dziennik elektroniczny

Dziennik elektroniczny

 

Instrukcja pierwszego logowania

Katalog biblioteki szkolnej

Zegar
Kalendarz

Antoni Feliks Czapla

Projekt

KAMIENIE PAMIĘCI

Linki


 

images/men.gif

 

 

 

 

 

Nasze prace

Czarek Kustra - Pastelowy Czarodziej

 

Rysunki Mateusza Kiryłowicza

 

Rysunki Sandry Podstawek

 

Prace Krzysztofa Żywko

 

Prace Emilii Saran

 

Origami modułowe

 

 

 Rysunki Sary Superson

 

 Rysunki Maćka Korczaka

 

 

Rysunki Emilki Gawrylak

 

Fotografie Amadeusza Górskiego

 

 

Rysunki Ady Śliwczyńskiej

Mapa satelitarna
[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )