Szóstoklasisto... zapraszamy do nas

 

Uczniowie o naszym gimnazjum

 

Nasza oferta                    Zasady rekrutacji

 

Zgłoszenie dla kandydata z obwodu                    Wniosek dla kandydata spoza obwodu

 

3 Maja

 

Dziś w 225. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbyła się uroczystość patriotyczna upamiętniająca to wydarzenie. W Kościele pw. św. Józefa odprawiona została msza święta, po której w otoczeniu pocztów sztandarowych przedstawiciele posłów na Sejm RP, władz samorządowych, organizacji kombatanckich, partii politycznych, szkół i organizacji pozarządowych złożyli kwiaty pod pomnikiem Konstytucji 3 Maja we Włostowicach. W uroczystości uczestniczyła nasza reprezentacja z pocztem sztandarowym.

 

 

Dzień Otwarty dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1

 

Dziś, 28 kwietnia 2016 r., gościliśmy uczniów klas szóstych ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Puławach. To już drugi w tym roku Dzień Otwarty.  
Z dużym zainteresowaniem przyszli gimnazjaliści oglądali pokazy chemiczne, podczas których płonęły ręce prowadzących, magiczny ogień pojawiał się i znikał, a kolory zmieniały się jak w kalejdoskopie. 
Każdy uczeń otrzymał wydrukowany opis swoich preferencji zawodowych po wykonaniu łatwego testu. 
Podczas warsztatów filcowania nasi goście wykonali własnoręcznie kulki z czesanki wełnianej, a przy sąsiednim stoliku uczyli się tworzyć kurczaki metodą quilingu z pociętych w paski arkuszy filcu. 
Na warsztatach plastycznych każda klasa namalowała farbami plakat techniką szablonu, który na pamiątkę zabrała do swojej szkoły. 
Tym razem również największe emocje wzbudzał quiz z języka angielskiego rozwiązywany na platformie Kahoot. 
Po zwiedzeniu sali gimnastycznej, basenu i stołówki szkolnej szóstoklasiści obejrzeli pokaz fitnessu w wykonaniu jednych z najładniejszych uczennic naszej szkoły. 
Na koniec pan dyrektor wyjaśnił krótko zasady tegorocznej rekrutacji do gimnazjów i zaprosił wszystkich do nauki w naszej szkole. 
Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom zaangażowanym w przygotowanie Dnia Otwartego.

Zdjęcia znajdują się w naszej GALERII!!!

Jolanta Żmudzka

Dzień Patrona Szkoły

     

 

Dnia 27 kwietnia 2016 roku w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Patrona Szkoły. Bohaterką dnia była poetka Wisława Szymborska. Na początku obejrzeliśmy film, który przybliżył nam postać noblistki. Potem uczniowie wykonywali zakładki do książek z cytatami z twórczości Szymborskiej. Najlepsze prace zostały zalaminowane i oddane uczniom.

 

Dalszą częścią uroczystości było spotkanie w Caffe a’la Szymborska, gdzie można było skosztować wspaniałych potraw przygotowanych przez uczniów. Później zapoznaliśmy się bliżej z twórczością poetki, słuchając recytacji jej wierszy wybranych przez młodzież oraz piosenki „Nic dwa razy się nie zdarza” w wersji biesiadnej.

 

Dzień Patrona Szkoły spędziliśmy razem w miłej, twórczej i „smacznej" atmosferze. Mamy nadzieję, że dzięki temu  postać noblistki stała się nam jeszcze bliższa. Dziękujemy wszystkim za współpracę i zaangażowanie.

 

Więcej zdjęć znajduje się w naszej GALERII!!!

 

                                                                                               Barbara Grontkowska

                                                                                               Ewa Monika Skowyra 

Tworzymy kolczyki...

  

 

W piątek 25 kwietnia 2016 r. na zajęciach rękodzielniczych uczyłyśmy się tworzyć kolczyki. Wszystkie kompozycje pięknie zdobią nasze dziewczyny. Każda z dziewcząt wykonała własnoręcznie jedną parę dla siebie, pozostałe zostały przygotowane na przyszłoroczny kiermasz.

Więcej zdjęć z naszych zajęć jest w GALERII!!!

 

Jolanta Żmudzka

Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych

Zapraszamy uczniów i rodziców klas trzecich do spojrzenia na zakładkę Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych na górnej belce naszej strony. Zostały tam umieszczone niezbędne dla Was informacje oraz link do strony elektronicznego naboru, pod którym można przeglądać ofertę szkół ponadgimnazjalnych uczestniczących w elektronicznym naborze z Puław i okolic.

 

Warto się zapoznać z propozycjami szkół, sposobem przeliczania punktów, harmonogramem rekrutacji oraz wykazem zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, za które można otrzymać punkty w rekrutacji. W razie wątpliwości pytajcie...

 

Wkrótce otrzymacie loginy i hasła do Waszych indywidualnych kont, by móc uzupełnić dane, dokonać wyboru szkół. Całością tych prac będzie kierował p. Marcin Słomka.

Dziennik elektroniczny

Dziennik elektroniczny

 

Instrukcja pierwszego logowania

Katalog biblioteki szkolnej

Zegar
Kalendarz

Linki


 

images/men.gif

 

 

 

 

 

Nasze prace

Prace Krzysztofa Żywko

 

Prace Emilii Saran

 

Origami modułowe

 

 

 Rysunki Sary Superson

 

 Rysunki Maćka Korczaka

 

 

Rysunki Emilki Gawrylak

 

Fotografie Amadeusza Górskiego

 

 

Rysunki Ady Śliwczyńskiej

Mapa satelitarna
[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )