Egzamin gimnazjalny 2014 – informacje dla uczniów

Przypominamy, że egzamin gimnazjalny odbywa się w dniach 23 – 25 kwietnia br. Przystępujący do egzaminu uczniowie winni być każdego dnia o 830 w szkole. Należy mieć z sobą legitymację. Egzamin będzie odbywał się w salach 302, 303, 305 i 308.

 

Na egzamin uczeń przynosi ze sobą wyłącznie przybory do pisania i rysowania: pióro lub długopis z czarnym tuszem/atramentem, ołówek przeznaczony jedynie do rysowania, gumkę, linijkę, ekierkę, cyrkiel i kątomierz.

 

Nie wolno używać kalkulatora. Nie wolno przynosić i używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.

 

Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki, a w poniższym linku list Rzecznika Praw Dziecka, Pana Marka Michalaka.

 

List Rzecznika Praw Dziecka

 

 

Dni Otwarte w naszym gimnazjum 

W dniach 8.04.2014r. i 15.04.2014r. odbyły się Dni Otwarte naszej szkoły - Publicznego Gimnazjum nr 3 w Puławach.  Swoją obecnością zaszczycili nas uczniowie klas szóstych Szkoły  Podstawowej nr 11Szkoły Podstawowej nr 4, którzy mieli możliwość zwiedzenia szkoły, pracowni oraz zapoznania się z ofertą edukacyjną naszej „uczelni”.

 

Pierwszą atrakcją zachęcającą  gości do wyboru Gimnazjum nr 3 był pokaz aerobiku w wykonaniu uczennic, uczęszczających na dodatkowe zajęcia pod okiem p. Sylwii Śliwiak. Występ odbył się w małej sali gimnastycznej obok basenu.


Po takim wstępie ruszyliśmy na 3 piętro, gdzie na korytarzu czekali już przedstawiciele klas trzecich – Maria Kubala (3A) i Michał Wolski (3C).  Przywitali wszystkich gorąco, przedstawili się i rozpoczęli prezentację naszego gimnazjum. Praca na jedną zmianę, basen, własna stołówka, opieka lekarska i stomatologiczna, monitoring  to pewne atuty naszej placówki. Młodzież mogła dowiedzieć się, że nasza szkoła to szkoła przyjazna, bezpieczna i ciekawa.


Następnie uczniowie uczestniczyli w zajęciach artystycznych: filcowanie z grupą p. Hanny Bilotserkovets oraz malowanie herbatą i rzeźbienie twarzy z namoczonych gazet i kleju z p. Wojciechem Kosteckim.  Prawie wszyscy z zaciekawieniem robili kulki z filcu czy formowali twarze, tylko niewielka liczba osób nie próbowała zabawy z plastyką, ale przyglądała się pracom innych.
W sali 301  odbyły się pokazy chemiczne pod okiem p. Beaty Księżak. Różnorodne zapachy, ognie, fajerwerki czy dymy unoszące się w powietrzu zaintrygowały wszystkich obecnych na prezentacji i mam nadzieję, że większość przekonała się , że lekcje wcale nie muszą być nudne.
Na koniec wróciliśmy do Marysi, która wspólnie z Kasią Rosińską (3A) przygotowały i poprowadziły Quiz o krajach anglojęzycznych. Do zabawy poproszono 6 osób z widowni, dla każdego z nich czekała nagroda.

 

Finał dni otwartych – dyrektor J. Rudnik przedstawił wyniki z egzaminów gimnazjalnych w poszczególnych latach  i każdy mógł dowiedzieć się, że  jesteśmy jednym z lepszych gimnazjów w Puławach.

 

Nasze gimnazjum to nie tylko szkoła dająca wiele możliwości pogłębiania swojej wiedzy, ale także miejsce rozwijania pasji i zainteresowań.

 

Wszystkich chętnych zapraszamy.

 

Więcej zdjęć znajduje się w naszej galerii. Kliknij TUTAJ lub TUTAJ

Gabson

Frohe Ostern
 

Czy wiecie, jakie zabawy organizowane są dla dzieci w krajach niemieckojęzycznych z okazji Wielkanocy?

 

Uczniowie klas III naszego gimnazjum uczestniczyli w niecodziennej lekcji języka niemieckiego, na której poznali zwyczaje wielkanocne panujące w Niemczech i mieli możliwość wziąć udział w zabawach z jajkiem Wielkanocnym.

 

Lekcja świąteczna  miała na celu zachęcić uczniów poprzez gry, zabawy i konkursy do poznawania języka i kultury naszego zachodniego sąsiada.

 

Gimnazjaliści chętnie brali udział w rozmaitych zabawach językowych, a przy tym dobrze się bawili.

 

Więcej zdjęć znajduje się w naszej GALERII!!!

 

p. Hanna Bilotserkovets

Kiermasz wielkanocny

 

W dniach 14-15 kwietnia w naszej szkole odbył się Kiermasz Wielkanocny. Uczniowie naszej szkoły własnoręcznie przygotowywali kolorowe pisanki, stroiki oraz inne ozdoby świąteczne.

 

Dużym zainteresowaniem cieszyły się domowe ciasta wielkanocne tj. pierniki i mazurki.

 

Zebrane pieniążki zostaną przeznaczone na potrzeby uczniów naszego gimnazjum oraz na schronisko dla zwierząt.

 

Więcej zdjęć znajduje się TUTAJ!!!

Zwycięstwo w I Powiatowym Konkursie Chemicznym

 

 

 

Miło nam poinformować, że uczniowie naszego gimnazjum - Dariusz Węsek, Mateusz Pykacz oraz Bartłomiej Grudzień zostali zwycięzcami I Powiatowego Konkursu Chemicznego Czyste powietrze skarbem Ziemi”.

 

Honorowy Patronat nad konkursem objęli: Starosta Puławski – pan Witold Popiołek oraz Prezydent Miasta Puławy pan Janusz Grobel. Do udziału w konkursie zostały zaproszone wszystkie gimnazja powiatu puławskiego i miasta Puławy.

 

Celem konkursu było propagowanie chemii, wyrobienie nawyków ekologicznego myślenia – „Myśleć globalnie, działać lokalnie” oraz podejmowanie działań ekologicznych w najbliższym środowisku, które służą poprawie stanu środowiska oraz integracja środowiska uczniów szkół gimnazjalnych.

 

Aby zmniejszyć stres współzawodnictwa pod czujnym okien fachowców uczestnicy konkursu brali udział w warsztatach wykonując różne doświadczenia. Uczniowie na drugi etap przygotowali film dotyczący hasła przewodniego konkursu oraz prezentowali krótką scenkę dotyczącą życia i twórczości K. Olszewskiego i Z. Wróblewskiego. Film i scenka w wykonaniu naszych uczniów cieszył się dużym zainteresowaniem. Darek, Mateusz i Bartek brali udział w zespołowych rozgrywkach tj.: milionerzy, kalambury, wykreślanki i losowanie pytań o różnym stopni trudności. Podczas tych konkurencji pokonali wszystkich. Po zakończonym konkursie odbył się pokaz efektownych doświadczeń, przeprowadzonych przez pracowników Centrum Chemii w Małej Sali z Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu

 

Więcej zdjęć na stronie:

http://www.zs1.pulawy.pl/index.php/wydarzenia-201314/793-i-powiatowy-konkurs-chemiczny.

 

Relacja z konkursu, warsztatów oraz rozmowa z naszymi uczniami na żywo na stronie

http://moje.radio.lublin.pl/chemia-ciekawa-dla-kazdego.html.

 

Więcej zdjęć na naszej STRONIE!!!

p. Małgorzata Noskowska

Zabłąkany koziołek

 

zdjęcie pochodzi z serwisu: http://istotyzywe.pl/ssaki/sarna

 

9 kwietnia 2014 r. podobny do widocznego na zdjęciu kozioł, czyli samiec sarny zabłąkał się ok. godz. 17 na teren naszych szkół i przedszkola. Dostał się tam najprawdopodobniej bramą między budynkiem szkoły i przedszkola. Wystraszone zwierzę, biegając wzdłuż płotu od strony boiska, rozpaczliwie szukało ucieczki. Pojawiła się powiadomiona Straż Miejska, Policja, członkowie koła łowieckiego i kilku obserwatorów.

Chcąc jak najszybciej uwolnić kozła z pułapki postanowiono w końcu wezwać Straż Pożarną, dysponującą odpowiednim sprzętem. Strażacy szybko uporali się z zadaniem, wycinając jedną część przęsła w ogrodzeniu. Dzięki temu można było utworzyć swoistą furtkę i możliwość wydostania się zwierzęcia na wolność. Niemal natychmiast po dokonaniu tego koziołek odnalazł właściwą drogę i skorzystał z tej drogi ucieczki na wolność.

 

To nie pierwszy przypadek na terenie naszych placówek. Kilka lat temu strażacy ratowali osłabionego łabędzia, który zabłąkał się nasze podwórko i nie mógł o własnych siłach odlecieć w bezpieczne miejsce.

 

Dziękujemy wszystkim za pomoc w uwolnieniu pięknego zwierzęcia. Podziękowania również dla Pani Beaty, mamy ucznia naszego gimnazjum, która przekazała informację o koziołku dalej, dzięki czemu pojawili się członkowie koła łowieckiego.

admin - dyr

Dziennik elektroniczny

Dziennik elektroniczny

 

Instrukcja pierwszego logowania

Zegar
Kalendarz

Linki


 

images/men.gif

 

images/um pul.gif

 

 

 

 

Nasze prace

Prace Emilii Saran

 

Origami modułowe

 

 

 Rysunki Sary Superson

 

 Rysunki Maćka Korczaka

 

 

Rysunki Emilki Gawrylak

 

Fotografie Amadeusza Górskiego

 

 

Mapa satelitarna
[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )