Księgozbiór przez Internet

23 października 2014 r.

 

Informujemy, że można już korzystać z wirtualnego katalogu biblioteki szkolnej. Dzięki temu można sprawdzić co zawierają zbiory biblioteki zarówno Szkoły Podstawowej nr 11 jak i naszego gimnazjum. Planowane jest również uruchomienie możliwości rezerwacji danej pozycji przez Internet. Zapraszamy do przeglądania katalogu (baner MOL po lewej stronie menu nad zegarem), lub klikając poniżej.

Ogłoszenie w sprawie obiadów

OGŁOSZENIE

Sprzedaż kart obiadowych na miesiąc listopad 2014 r. odbędzie się w biurze stołówki w dniach:

29.10.2014 r. - w godz. od 10.00 - 15.30

30.10.2014 r. - w godz. od  10.00 - 15.30

31.10.2014 r. - w godz. od 7.30 - 16.00

Koszt jednego obiadu - 3 zł.

Opłata za listopad – 54,00 zł.

 

OPŁATA ZA OBIADY PRZELEWEM

 

  • Pobrać Nr konta od intendentki.
  • Osobiście, telefonicznie lub z ogłoszenia uzyskać informację o wysokości opłaty za dany miesiąc.
  • Dokonać przelewu do końca miesiąca poprzedzającego miesiąc, w którym uczeń będzie korzystał z obiadu (z wyłączeniem m-ca stycznia. Za styczeń opłata musi być dokonana z datą 02 stycznia).
  • W szczegółach operacji przelewu proszę umieścić:

- miesiąc za który dokonuje się opłaty

- nazwisko i imię ucznia,

- klasę do której uczeń uczęszcza

  • Najpóźniej do ostatniego dnia miesiąca zgłosić się do biura stołówki z potwierdzeniem przelewu po odbiór karty obiadowej.
Zaduszki historyczne - zaproszenie

 

Wzorem ubiegłego roku włączamy się jako społeczność szkolna w zbiórkę zniczy, które zapłonął na grobach tych, którzy przed laty bronili wspólnego dobra czyli Ojczyzny. Upływający czas zaciera pamięć i oddala od przeszłości. Podejmijmy zatem wspólny trud ocalenia od zapomnienia. Znicze można przynosić do 3 listopada do sali 310. 

p. Wojciech Kostecki

"Zło dobrem zwyciężaj..."

W niedzielę 19 października 2014 r. w kościele pw. Miłosierdzia Bożego odbyły się obchody 30 rocznicy śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, połączone ze sprowadzeniem Jego Relikwii. W uroczystościach tych udział brali uczniowie naszego gimnazjum wraz z pocztem sztandarowym.

 

fot. wikipedia

 

Ks. Jerzy Popiełuszko - urodził się 14 września 1947 r. we wsi Okopy koło Suchowoli. Został zamordowany 19 października 1984 roku przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa PRL. Ks. Jerzy związany był z ruchem społecznym „Solidarność”, w którym pełnił funkcję kapelana. Był synem Władysława i Marianny Popiełuszko. Prowadzili oni gospodarstwo rolne. W latach 60-tych uczęszczał do Liceum Ogólnokształcącego w Suchowoli, które ukończył w roku 1965. Po ukończeniu szkoły średniej odkrył w sobie powołanie i wstąpił do Wyższego Seminarium Duchowego w Warszawie. W latach 70-tych pełnił duszpasterską posługę w parafiach: Św. Trójcy w Ząbkach i Matki Bożej Królowej Polski w Aninie oraz Dzieciątka Jezus na Żoliborzu. Od 1980 roku związany z Solidarnością, prowadził Msze święte za ojczyznę. W 1983 roku prowadził pogrzeb Grzegorza Przemyka. Działalność ks. Popiełuszki nie podobała się ówczesnym władzom, był on wielokrotnie przesłuchiwany, otrzymywał wiele listów z pogróżkami. 19 października 1984 roku umundurowani funkcjonariusze milicji zatrzymali samochód, którym podróżował ksiądz Jerzy i porywali go wraz z jego osobistym kierowcą, któremu później udało się uciec. W dniu 30 października 1984 r. z zalewu wiślanego koło Włocławka wyłowiono ciało ks. Popiełuszki. Pogrzeb  odbył się 3 listopada 1984 roku i miał charakter wielkiej, patriotycznej i antykomunistycznej manifestacji. W 1985 roku w pokazowym procesie skazano wyłącznie bezpośrednich oprawców księdza Jerzego. Zwierzchnicy, którzy wydali rozkaz nigdy nie stanęli przez sądem. W grudniu 2009 roku papież Benedykt XVI podpisał dokument stwierdzający męczeństwo Popiełuszki, a w czerwcu 2010 roku odbyła się msza beatyfikacyjna.

 

 

Konkurs kulinarny

17 października 2014 r.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziś odbył się konkurs kulinarny realizowany w ramach Światowego Dnia Żywności i Walki z Głodem. Miał on na celu propagowanie wśród młodzieży gimnazjalnej dobrych nawyków związanych z prawidłowym odżywianiem, w szczególności takich, jak przeciwdziałanie marnowaniu pożywienia, świadome dokonywanie zakupów spożywczych, prawidłowe przechowywanie produktów spożywczych, umiejętność komponowania smacznych posiłków oraz uświadamianie korzyści wynikających ze wspólnego spożywania posiłków.

Każdą klasę reprezentowało czterech uczniów, którzy rywalizowali z pozostałymi zespołami przygotowując zimne przekąski i sałatki. Na przygotowanie potrawy drużyny miały 45 min. W ocenie konkursowej były brane pod uwagę: umiejętność współpracy, zaangażowanie, kreatywność, dobór składników wg. zasad zdrowego żywienia, wygląd i estetyka potrawy oraz komunikacja członków zespołu.  Konkursowe jury stanowili: dyrektor Jacek Rudnik oraz Panie Jolanta Żmudzka i Ilona Wrótniak – Terlecka. Po prezentacji i ocenie potraw uczniowie wspólnie ze swoją klasą degustowali przygotowane potrawy.

 

Pierwsze miejsce w konkursie zajęła reprezentacja klasy 1A w składzie: Julia Dobrosielska, Ania Mazurek, Natalia Rusa, Natalia Majewska. II miejsce ex aequo klasa 3B w składzie: Dominika Józefczyk, Julia Iwanowska, Ernest Gąszczyk, Adam Pliwka oraz klasa 3C w składzie: Klaudia Król, Kasia Markowska, Maciek Gaweł, Michał Wolszczak. III miejsce zajęła reprezentacja klasy 1B i uczniowie: Magdalena Panicz, Agata Górska, Sandra Podstawek, Alicja Górska. IV miejsce zajęła klasa 2B: Aleksandra Fusik, Agnieszka Raniuszek, Aleksandra Wróbel, Michał Firlej. Na V miejscu uplasowała się klasa 2A w składzie: Monika Szczypa, Mateusz Winnicki, Maciej Zając, Patryk Nakonieczny, a klasa  3A w składzie: Patrycja Kijewska, Damian Lesiak, Kamil Nowakowski, Michał Firlej zakończyła konkurs na miejscu VI.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i życzymy dalszego rozwijania pasji i odkrywania w sobie predyspozycji zawodowych i umiejętności społecznych. Konkurs przygotowała Pani Ilona Wrótniak-Terlecka.

 

Szczególne podziękowania składamy dla Hipermarketu Carrefour w Puławach za nieodpłatne przekazanie artykułów spożywczych do konkursu oraz dla właścicieli Sklepu Uniwersam AJG w Puławach za przekazanie nagród konkursowych.

 

 

Dziennik elektroniczny

Dziennik elektroniczny

 

Instrukcja pierwszego logowania

Katalog biblioteki szkolnej

Zegar
Kalendarz

Linki


 

images/men.gif

 

images/um pul.gif

 

 

 

 

Nasze prace

Prace Emilii Saran

 

Origami modułowe

 

 

 Rysunki Sary Superson

 

 Rysunki Maćka Korczaka

 

 

Rysunki Emilki Gawrylak

 

Fotografie Amadeusza Górskiego

 

 

Mapa satelitarna
[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )