Zapraszamy Was do udziału w konkursie historycznym dotyczącym uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Do rozwiązania: test, wykreślanka oraz obrazy. Gotowe karty odpowiedzi przynieście nauczycielowi historii. Termin przynoszenia kart  do 10 maja 2017 r. Na najlepszych czekają nagrody a wszyscy którzy wezmą udział otrzymają dyplomy i ocenę z historii.

 

Materiały do pobrania:

Test

Wykreślanka

Obrazy

Karta odpowiedzi

„Metamorfozy nastolatek - uroda i zdrowie”

 

Warsztaty wspierające pokonywanie trudności okresu dojrzewania odbyły się w naszym gimnazjum w dniu 26 kwietnia 2017 r. a ich inicjatorem była nasza pedagog i doradca zawodowy pani Ilona Wrótniak-Terlecka.

 

Wiemy, że wygląd nie jest w życiu najważniejszy, ale... niezmiernie istotny. Kompleksy u nastolatek powodują nieśmiałość i brak pewności siebie. Dlatego postanowiliśmy z pomocą kadry i uczniów Technikum Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Lublinie Filia w Puławach oraz zaproszonych do współpracy specjalistów zadbać o lepsze samopoczucie gimnazjalistek.

 

W ramach organizowanych warsztatów wspólnie z ekspertami, każdej dziewczynie biorącej udział w programie została dobrana twarzowa fryzura, wykonany delikatny makijaż i manicure. Wszystko dobrane do  wieku, rodzaju cery oraz indywidualnych oczekiwań. Wiemy, że w zdrowym ciele zdrowy duch, dlatego zaproszona dietetyk z Natur House przedstawiła informacje jak powinna wyglądać zdrowa dieta nastolatki, aby skorzystał na tym również jej wygląd.

 

Wszystkie nasze kompleksy związane z rzekomymi brakami w wyglądzie zewnętrznym powodowane są chęcią osiągnięcia wyglądu idealnego. Akceptacja własnej osoby, wiara w siebie, bez nadmiernych wymagań i krytycznego podejścia ma kluczowe znaczenie. Znajomość naszych wad i zalet pozwala na pokazanie tych ostatnich, a zamaskowanie tych pierwszych.

 

Uczestniczki warsztatów korzystały z indywidualnego doradztwa zawodowego prowadzonego przez pracowników Młodzieżowego Centrum Kariery OHP, aby poznać swoje mocne strony i na nich budować swoją przyszłość edukacyjno-zawodową. W warsztatach wzięło 28 dziewczyn z 11 gimnazjów z miasta i gminy Puławy.

 

Patronat honorowy nad warsztatami objęła Przewodnicząca Rady Miasta Puławy Pani Bożena Krygier, a medialnie wspierała nas telewizja LPU24. Wszystkie uczestniczki warsztatów otrzymały kosmetyki i drobne upominki przekazane przez sieć drogerii Rossmann. Mamy nadzieję na powtórzenie warsztatów również za rok.

 

 

Relacja na kanale LPUtv od 3 min i 40 sek.

 

 

 

Rejonowe Zawody I Pomocy PCK

 

Dziś 27 kwietnia 2017 r. na terenie naszego gimnazjum odbyły się Rejonowe Zawody I Pomocy PCK. Udział brało 6 drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych naszego rejonu. Zawody przebiegły bardzo sprawnie dzięki gościnności dyrektora Jacka Rudnika, który ze względu na niepogodę udostępnił część budynku. Również nasi uczniowie pomagali w organizacji i przebiegu zawodów. Zarząd Rejonowego PCK bardzo dziękuje za olbrzymią pomoc w organizacji corocznych zawodów. 
Wyniki:
1 miejsce: Zespół Szkół Technicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie
2 miejsce: I LO im. Ks. A. J. Czartoryskiego
3 miejsce: Zespół Szkół nr 3 im. Marii Dąbrowskiej

 

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

 

Linki do arkuszy egzaminacyjnych 2017 r.

 

Historia i wos  Język polski
 Przedmioty przyrodnicze  Matematyka
Angielski (podstawowy) + Transkrypcja nagrania Niemiecki (podstawowy) + Transkrypcja nagrania
Angielski (rozszerzony) + Karta rozwiązań + Transkrypcja nagrania  

Obiady na miesiąc maj

Sprzedaż kart obiadowych na miesiąc maj 2017 r. odbędzie się w biurze stołówki w dniach:

26.04.2017 r. – w godz. od 1000 – 1500

27.04.2017 r. – w godz. od 1000 – 1530

28.04.2017 r. – w godz. od   730 -  1600

 

Koszt jednego obiadu – 3 zł.

Opłata za kwiecień –  57,00 zł.

Prosimy o odliczone  kwoty.  

 

Istnieje również możliwość dokonania przelewem opłat za obiady szkolne. W tym celu należy dokonać przelewu do końca marca, a w szczegółach operacji przelewu umieścić:

  • miesiąc za który dokonuje się opłaty
  • nazwisko i imię ucznia,
  • klasę do której uczeń uczęszcza

Najpóźniej do ostatniego dnia miesiąca zgłosić się do biura stołówki z potwierdzeniem przelewu po odbiór karty obiadowej. W przypadku zgłoszonych rezygnacji z obiadu (odpisów obiadowych), przed dokonaniem przelewu konieczny jest kontakt z intendentką (Bogumiła Chęć - tel. (81) 458 6604).

 

Numer konta (jest inny niż SP11), na które należy dokonać przelewu: Getin Noble Bank SA – 60 1560 1195 2311 0971 4674 0003

NASZE KONKURSOWE SUKCESY

6 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół Technicznych odbyło się podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu „Jestem świadomy – jestem bezpieczny”. Konkurs miał na celu kształtowanie właściwych postaw prozdrowotnych, pogłębianie wiedzy na temat mechanizmów uzależnień oraz zwrócenie uwagi na zachowania alternatywne dla spożywania alkoholu i zażywania narkotyków. Młodzież rywalizowała w czterech kategoriach: plastycznej, multimedialnej, literackiej i wiedzy. II miejsce w kategorii  multimedialnej zajęła Ania Polak z klasy 1B.

 

 

zdjęcie ze strony www.zst.pulawy.pl

 

Wcześniej, 21 marca 2017 r., rozstrzygnięty został konkurs „Wiosna, wiosna, wiosna ach to Ty …”, skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu fryzury i sfotografowaniu jej. Prace oceniane były pod względem zgodności z tematem, oryginalności i pomysłowości oraz ogólnego wrażenia estetycznego. III miejsce zajęła Weronika Kałużna z klasy 2A, natomiast Anastazja Nowakowska otrzymała wyróżnienie.  Laureatki zostały nagrodzone dyplomami i nagrodami rzeczowymi, a pozostali uczestnicy otrzymali podziękowania i upominki. Serdecznie dziękujemy dziewczynom za udział w konkursach, godne reprezentowanie szkoły i gratulujemy sukcesów.

 

 

zdjęcie ze strony www.zs1.pulawy.pl

Wykład Pani Sędzi Anny Marii Wesołowskiej

Wiersz uczennicy 2 klasy gimnazjum, który zakończył wykład Pani Sędzi.

 

„Mamo!... Jestem, przyszłam, w szkole byłam. Mamo!... Pani mnie dziś pochwaliła

Tak córeczko…

Tatusiu!...  dostałam pięć z biologii i matematyki. Tatusiu!...  mam w szkole najlepsze wyniki

Tak córeczko…

Mamo!... chyba pojadę na wycieczkę, nie wiem jeszcze gdzie, może do lasu, może nad rzeczkę

Tak córeczko…

Tato!...  tatuaż sobie na plecach zrobiłam... już nie jestem ta Twoja córeczka miła

Tak córeczko…

Mamo!...  chyba pod namiot z chłopakiem pojadę, ale czy warto? Koleżankę zapytam o radę

Tak córeczko…

Tatusiu!...  czy ta gazeta jest taka ciekawa?

Mamo, Tato... nie mów do mnie lecz ze mną rozmawiaj

Tak córeczko…

Mamusiu!...  czy komputer to Twoje największe już dziecko?

Tak córeczko…”

 

Poniżej w linkach dwie prezentacje Pani Sędzi Anny Marii Wesołowskiej podczas XIV Konferencji Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kadry Kierowniczej Oświaty, która odbyła się w dniach 3-5 marca 2017 r. Pani Sędzia nie pierwszy raz była prelegentem na konferencji. Tym razem prezentacje dotyczące tematyki:

Szkoła a Rodzice

Przeciwdziałanie nowym zagrożeniom i przemocy w rodzinie

 

Zapraszamy również uczniów, rodziców i nauczycieli do wysłuchania znakomitego wykładu Pani Sędzi wygłoszonego podczas tej konferencji. Naprawdę warto. 

Część 1

 

 

Część 2

 

 

Część 3

 

Dzień Otwarty w MZS

 

W piątek 10 marca 2017 r. klasy 2A i 2B zostały zaproszone na Dzień Otwarty do Medycznego Studium Zawodowego w Puławach, gdzie udały się pod opieką wychowawczyń –  Hanny Bilotserkovets i Jolanty Żmudzkiej.

Uczniowie uczestniczyli w pokazach chemicznych, stomatologicznych, masażu i kosmetycznych. W Muzealnej Izbie Farmacji Wiktoria mogła sama sporządzić krem – maść do twarzy. Karolina była modelką, dzięki której mogliśmy zobaczyć profesjonalny delikatny makijaż. Dowiedzieliśmy się też wielu aktualnych informacji na temat ratownictwa przedmedycznego. W Medycznym Studium Zawodowym można kształcić się również w zawodzie technik elektroniki i informatyki medycznej. W sali informatycznej Wiktoria i Piotr poddani zostali testowi – ich zadaniem było znalezienie przyczyny niedziałania komputera. Na koniec w pracowni higienistek stomatologicznych odświeżyliśmy sobie wiedzę na temat prawidłowego mycia zębów.

Dziękujemy za możliwość obejrzenia ciekawych pokazów i warsztatów.

Polecamy naukę w Medycznym Studium Zawodowym, które mieści się przy ul. Mickiewicza 29.

 

Zdjęcia znajdują się w naszej GALERII!!!

Jolanta Żmudzka

Dziennik elektroniczny

Dziennik elektroniczny

 

Instrukcja pierwszego logowania

Katalog biblioteki szkolnej

Zegar
Kalendarz

Antoni Feliks Czapla

Projekt

KAMIENIE PAMIĘCI

Linki


 

images/men.gif

 

 

 

 

 

Nasze prace

Czarek Kustra - Pastelowy Czarodziej

 

Rysunki Mateusza Kiryłowicza

 

Rysunki Sandry Podstawek

 

Prace Krzysztofa Żywko

 

Prace Emilii Saran

 

Origami modułowe

 

 

 Rysunki Sary Superson

 

 Rysunki Maćka Korczaka

 

 

Rysunki Emilki Gawrylak

 

Fotografie Amadeusza Górskiego

 

 

Rysunki Ady Śliwczyńskiej

Mapa satelitarna
[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )