Szkolna Zamieniada Swap Party!

W piątek 30 stycznia 2015 r. w naszej szkole mieć będzie miejsce impreza pod nazwą „SZKOLNA ZAMIENIADA”. Impreza odbędzie się w ramach krzewienia edukacji globalnej i będzie organizowana przez członków oraz opiekunów Szkolnego Koła Wolontariackiego. Głównym celem wydarzenia jest kształtowanie postawy świadomej oraz odpowiedzialnej konsumpcji wśród młodych ludzi. W  trakcie imprezy uczniowie będą mogli wymieniać między sobą zużyte bądź niepotrzebne ubrania, książki, stary sprzęt elektroniczny itp. Rodzice/opiekunowie uczniów chcących wziąć udział w imprezie winni wypełnić kartę zgody na udział osoby nieletniej w tzw. wymianie bezgotówkowej. Taka zgoda jest niezbędnym warunkiem uczestnictwa w „Szkolnej Zamieniadzie”.

Oto regulamin imprezy:

I. KATEGORIE RZECZY DO WYMIANY

 1. Rodzaj ASORTYMENTU, który przyjmujemy na WYMIANĘ to:
  NIEPOTRZEBNE ubrania, akcesoria, biżuteria, książki, płyty CD, gry, filmy, sprzęt elektroniczny itp.
 2. Rzeczy do wymiany mają być CZYSTE oraz BEZ USZKODZEŃ.
 3. Zabrania się wnoszenia oraz wymiany takimi rzeczami jak: BIELIZNA, OBUWIE, CENNY SPRZĘT ELEKTRONICZNY

 II. ZASADY WYMIANY RZECZY Z INNYMI UCZESTNIKAMI

 1. Warunkiem udziału w imprezie jest dostarczenie organizatorom karty zgody od rodziców/opiekunów na uczestnictwo w wymianie bezgotówkowej.
 2. Uczestnik przy wejściu zgłasza się do opiekunów/osób nadzorujących, w wyznaczonym miejscu jego rzeczy zostaną przejrzane i przeliczone. Dowodem na oddanie rzeczy będzie wizytówka z  liczbą rzeczy przekazanych na wymianę.
 3. Za przyniesione rzeczy nie pobieramy opłaty od innych uczestników wymiany, transakcja jest bezgotówkowa, tzw. barter.
 4. Udział w imprezie „Szkolna Zamieniada” biorą tylko ci uczniowie, którzy przyniosą rzeczy na wymianę.
 5. Można wnieść maksymalnie 5 – 10 rzeczy do wymiany.
 6. Obowiązuje zasada: "sztuka za sztukę" - czyli ile rzeczy oddasz tyle możesz sobie wybrać.
 7. Wnosząc rzeczy na wymianę licz się z tym, że mogą one do Ciebie nie wrócić.
 8. Wybrane przez siebie rzeczy nie podlegają wymianie ani zwrotowi; po odejściu reklamacja nie będzie rozpatrywana
 9. Ubrania oraz przedmioty przez nikogo nie wybrane i pozostawione w miejscu zorganizowanej wymiany - zostaną po zakończeniu imprezy przekazane właścicielom.

 III. BEZPIECZEŃSTWO I ODPOWIEDZIALNOŚĆ

 1. Osoby nadzorujące imprezę dołożą wszelkich starań, aby osobiste rzeczy uczestników wymiany nie zostały zagubione, skradzione, zniszczone.

 IV. OGÓLNE ZASADY

 1. „Szkolna Zamienianda” to przede wszystkim zabawa dlatego nie przynośmy rzeczy, które są bardzo wartościowe oraz w dalszym ciągu nam potrzebne.
 2. Uczestnicy wymiany zobowiązani są do dbania o porządek przy przeglądaniu rzeczy.
 3. Udział w imprezie oznacza akceptację niniejszego regulaminu.

 

KARTA ZGODY DO WYPEŁNIENIA PRZEZ RODZICA LUB OPIEKUNA!!!

 

Ołówek dla Afryki

 

"Z radością donoszę, że Fundacja Redemptoris Missio rozpoczyna drugą edycję akcji Ołówek dla Afryki.

Będziemy zbierać przybory szkolne dla afrykańskich dzieci. Rzeczy te polecą z polskimi żołnierzami do Republiki Środkowej Afryki i zostaną przekazane misjonarzom.  Oni rozdadzą je dzieciom, dla niektórych z nich będą to pierwsze przybory szkolne w życiu.

Potrzebne są najbardziej długopisy i ołówki, nie muszą być koniecznie nowe. Jeśli uda się Państwu przesłać do Fundacji choć kilka – będziemy bardzo wdzięczni.  Akcja potrwa do końca lutego, ale im szybciej uda się coś zebrać – tym lepiej.

 

Serdecznie pozdrawiam

Justyna Janiec – Palczewska

Koordynator Akcji"

 

W naszym gimnazjum ołówki i inne przybory  zbieramy do  23 stycznia 2015 r. w sali 310. 

Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio

Warsztaty portretowe

W dniach 12-13 grudnia 2014 r. w Puławskim Ośrodku Kultury "Dom Chemika" odbyły się warsztaty praktycznej nauki w rysunku autoportretu dla gimnazjalistów, w których uczestniczyli m. in. uczniowie naszej szkoły: Żaklina Raniuszek, Julia Iwanowska i Kamil Skocz. Warsztaty prowadził pan Łukasz Głowacki, nauczyciel rysunku i malarstwa z Liceum Plastycznego w Nałęczowie, a uczniowie tego liceum pozowali i wspierali wszystkich uczestników warsztatów w pracy twórczej.

Więcej zdjęć dostępnych jest TUTAJ!!!


Jolanta Żmudzka

Wystawa w Galerii Puławskiej

 

5 grudnia 2014 r. grupa młodzieży z naszej szkoły uczestniczyła w otwarciu wystawy prac uczniów Liceum Plastycznego im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie. Na wernisażu można było zobaczyć prace wykonane z drewna i wikliny oraz malarstwo. Po raz kolejny bierzemy udział w projektach organizowanych przez NAŁĘCZOWSKI „Plastyk”.  Nasi uczniowie są zainteresowani nauką w tej szkole. A my jako szkoła interesujemy się losami naszych absolwentów.

Jolanta Żmudzka

Wycieczka do Lublina

Dnia 8 grudnia wraz z Panią Małgorzatą Noskowską wybraliśmy się na pokazy chemiczne do Lublina. Organizatorzy pokazali nam, że chemia to nie tylko wzory i długie wiązania na tablicy, lecz udowodnili że chemia potrafi być ciekawa i zaskakująca. Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie kościoła Matki Bożej Zwycięskiej w Lublinie. Ksiądz Dariusz opowiedział nam historię kościoła i pokazał jego wnętrze. Wycieczka była bardzo ciekawa. Wywieźliśmy z niej dużo wrażeń.

Więcej zdjęć znajduje się w naszej GALERII!!!

Dominika

Dziennik elektroniczny

Dziennik elektroniczny

 

Instrukcja pierwszego logowania

Katalog biblioteki szkolnej

Zegar
Kalendarz

Linki


 

images/men.gif

 

 

 

 

 

Nasze prace

Prace Krzysztofa Żywko

 

Prace Emilii Saran

 

Origami modułowe

 

 

 Rysunki Sary Superson

 

 Rysunki Maćka Korczaka

 

 

Rysunki Emilki Gawrylak

 

Fotografie Amadeusza Górskiego

 

 

Mapa satelitarna
[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )