Egzamin gimnazjalny 2014 – informacje dla uczniów

Przypominamy, że egzamin gimnazjalny odbywa się w dniach 23 – 25 kwietnia br. Przystępujący do egzaminu uczniowie winni być każdego dnia o 830 w szkole. Należy mieć z sobą legitymację. Egzamin będzie odbywał się w salach 302, 303, 305 i 308.

 

Na egzamin uczeń przynosi ze sobą wyłącznie przybory do pisania i rysowania: pióro lub długopis z czarnym tuszem/atramentem, ołówek przeznaczony jedynie do rysowania, gumkę, linijkę, ekierkę, cyrkiel i kątomierz.

 

Nie wolno używać kalkulatora. Nie wolno przynosić i używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.

 

Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki, a w poniższym linku list Rzecznika Praw Dziecka, Pana Marka Michalaka.

 

List Rzecznika Praw Dziecka

 

 

Frohe Ostern
 

Czy wiecie, jakie zabawy organizowane są dla dzieci w krajach niemieckojęzycznych z okazji Wielkanocy?

 

Uczniowie klas III naszego gimnazjum uczestniczyli w niecodziennej lekcji języka niemieckiego, na której poznali zwyczaje wielkanocne panujące w Niemczech i mieli możliwość wziąć udział w zabawach z jajkiem Wielkanocnym.

 

Lekcja świąteczna  miała na celu zachęcić uczniów poprzez gry, zabawy i konkursy do poznawania języka i kultury naszego zachodniego sąsiada.

 

Gimnazjaliści chętnie brali udział w rozmaitych zabawach językowych, a przy tym dobrze się bawili.

 

Więcej zdjęć znajduje się w naszej GALERII!!!

 

p. Hanna Bilotserkovets

Kiermasz wielkanocny

 

W dniach 14-15 kwietnia w naszej szkole odbył się Kiermasz Wielkanocny. Uczniowie naszej szkoły własnoręcznie przygotowywali kolorowe pisanki, stroiki oraz inne ozdoby świąteczne.

 

Dużym zainteresowaniem cieszyły się domowe ciasta wielkanocne tj. pierniki i mazurki.

 

Zebrane pieniążki zostaną przeznaczone na potrzeby uczniów naszego gimnazjum oraz na schronisko dla zwierząt.

 

Więcej zdjęć znajduje się TUTAJ!!!

Zwycięstwo w I Powiatowym Konkursie Chemicznym

 

 

 

Miło nam poinformować, że uczniowie naszego gimnazjum - Dariusz Węsek, Mateusz Pykacz oraz Bartłomiej Grudzień zostali zwycięzcami I Powiatowego Konkursu Chemicznego Czyste powietrze skarbem Ziemi”.

 

Honorowy Patronat nad konkursem objęli: Starosta Puławski – pan Witold Popiołek oraz Prezydent Miasta Puławy pan Janusz Grobel. Do udziału w konkursie zostały zaproszone wszystkie gimnazja powiatu puławskiego i miasta Puławy.

 

Celem konkursu było propagowanie chemii, wyrobienie nawyków ekologicznego myślenia – „Myśleć globalnie, działać lokalnie” oraz podejmowanie działań ekologicznych w najbliższym środowisku, które służą poprawie stanu środowiska oraz integracja środowiska uczniów szkół gimnazjalnych.

 

Aby zmniejszyć stres współzawodnictwa pod czujnym okien fachowców uczestnicy konkursu brali udział w warsztatach wykonując różne doświadczenia. Uczniowie na drugi etap przygotowali film dotyczący hasła przewodniego konkursu oraz prezentowali krótką scenkę dotyczącą życia i twórczości K. Olszewskiego i Z. Wróblewskiego. Film i scenka w wykonaniu naszych uczniów cieszył się dużym zainteresowaniem. Darek, Mateusz i Bartek brali udział w zespołowych rozgrywkach tj.: milionerzy, kalambury, wykreślanki i losowanie pytań o różnym stopni trudności. Podczas tych konkurencji pokonali wszystkich. Po zakończonym konkursie odbył się pokaz efektownych doświadczeń, przeprowadzonych przez pracowników Centrum Chemii w Małej Sali z Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu

 

Więcej zdjęć na stronie:

http://www.zs1.pulawy.pl/index.php/wydarzenia-201314/793-i-powiatowy-konkurs-chemiczny.

 

Relacja z konkursu, warsztatów oraz rozmowa z naszymi uczniami na żywo na stronie

http://moje.radio.lublin.pl/chemia-ciekawa-dla-kazdego.html.

 

Więcej zdjęć na naszej STRONIE!!!

p. Małgorzata Noskowska

Zabłąkany koziołek

 

zdjęcie pochodzi z serwisu: http://istotyzywe.pl/ssaki/sarna

 

9 kwietnia 2014 r. podobny do widocznego na zdjęciu kozioł, czyli samiec sarny zabłąkał się ok. godz. 17 na teren naszych szkół i przedszkola. Dostał się tam najprawdopodobniej bramą między budynkiem szkoły i przedszkola. Wystraszone zwierzę, biegając wzdłuż płotu od strony boiska, rozpaczliwie szukało ucieczki. Pojawiła się powiadomiona Straż Miejska, Policja, członkowie koła łowieckiego i kilku obserwatorów.

Chcąc jak najszybciej uwolnić kozła z pułapki postanowiono w końcu wezwać Straż Pożarną, dysponującą odpowiednim sprzętem. Strażacy szybko uporali się z zadaniem, wycinając jedną część przęsła w ogrodzeniu. Dzięki temu można było utworzyć swoistą furtkę i możliwość wydostania się zwierzęcia na wolność. Niemal natychmiast po dokonaniu tego koziołek odnalazł właściwą drogę i skorzystał z tej drogi ucieczki na wolność.

 

To nie pierwszy przypadek na terenie naszych placówek. Kilka lat temu strażacy ratowali osłabionego łabędzia, który zabłąkał się nasze podwórko i nie mógł o własnych siłach odlecieć w bezpieczne miejsce.

 

Dziękujemy wszystkim za pomoc w uwolnieniu pięknego zwierzęcia. Podziękowania również dla Pani Beaty, mamy ucznia naszego gimnazjum, która przekazała informację o koziołku dalej, dzięki czemu pojawili się członkowie koła łowieckiego.

admin - dyr

Wycieczka klas 3 do Warszawy

Dnia 2.04.2014r. bardzo wczesną porą, klasy trzecie wybrały się na jednodniową wyprawę do Warszawy. Opieką otoczyli nas jak zwykle nauczyciele p. M. Słomka, p. M.Chrzanowski, p. M. Noskowska oraz pedagog p. H. Gadzina.

 

Plan naszej wycieczki:

  1. Sejm
  2. Coś dla ciała - Przerwa na lunch
  3. Muzeum Powstania Warszawskiego
  4. Stare Miasto
  5. Coś dla ducha – Teatr „Komedia”

   

Punkt 1

W pierwszej kolejności pod okiem przewodniczki zwiedziliśmy Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, który mieści się na ulicy Wiejskiej 4/6/8. Znajdujące się w nim m.in. Sala Posiedzeń Sejmu, Gabinet Prezydenta RP, Sala Kolumnowa czy Sala im. Macieja Rataja w rzeczywistości wyglądają inaczej niż to widać w telewizorze, zrobiły na nas duże wrażenie. Niestety,  z powodu protestu rodziców niepełnosprawnych dzieci, nie mogliśmy przedostać się do Hallu Głównego.

Godzina w gmachu Sejmu bardzo szybko minęła.

 

Punkt 2

Zasileni dużą dawką wiedzy udaliśmy się na przerwę obiadową, którą spędziliśmy w Złotych Tarasach. W związku z tym nie omieszkaliśmy poszaleć po sklepach.

 

Punkt 3

Następny punkt dnia w stolicy to zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. Tu również skorzystaliśmy z usług przewodnika, który dwoił się i troił aby dostarczyć nam jak najwięcej wiedzy.

Muzeum otwarto w sześćdziesiątą rocznicę wybuchu Powstania  Warszawskiego. Mieści się w dawnej elektrowni tramwajowej na Woli.

W niepowtarzalny sposób zaprojektowana ekspozycja muzealna  oddziałuje obrazem, światłem i dźwiękiem. Wytyczona trasa przedstawia chronologię wydarzeń i prowadzi przez poszczególne sale tematyczne. Sercem Muzeum jest stalowy monument, przechodzący przez wszystkie kondygnacje budynku.

 

Na parterze przedstawiono czas okupacji i sam wybuch Powstania – godzinę „W”.

 

Na drugi poziom ekspozycji można wjechać windą, na której umieszczona została kolekcja powstańczych opasek.  

 

Kanał i schody prowadzą na piętro. Ten fragment ekspozycji pokazuje upadek Powstania i następujące po nim wydarzenia.

 

Centralnym punktem drugiej części ekspozycji w hali z Liberatorem, jest replika samolotu Liberator B-24J w skali 1:1. 

 

W okalającym budynek Muzeum Parku Wolności głównym elementem jest Mur Pamięci, z wyrytymi nazwiskami blisko jedenastu tysięcy Powstańców, którzy polegli w walkach w sierpniu i wrześniu 1944 r. W centralnej części Muru zawieszony jest ważący ponad dwieście kilo dzwon "Monter", poświęcony gen. bryg. Antoniemu Chruścielowi, dowódcy Powstania Warszawskiego.

 

Cała ekspozycja w każdym  z nas wzbudziła wielkie emocje i wywarła niesamowite wrażenie, tym bardziej, że uczestnikami Powstania byli nasi rówieśnicy.

 

Dziękując za wspaniałą lekcję historii wpisaliśmy się do księgi pamiątkowej.

 

Punkt 4

Stare Miasto nadal i wciąż przyciąga swoim urokiem, choć wielu z nas było tu wielokrotnie to z miłą chęcią odwiedza to miejsce. Wiekowe kamieniczki zachwycają o każdej porze roku.

 

Punkt 5

Wisienką na torcie naszego wspaniale przeżytego dnia stało się przedstawienie „Fotki z wakacji” w Teatrze „Komedia”.

Teatr „Komedia” to scena dla widzów, którzy chcą zapomnieć o trudach codzienności i choć na dwie godziny oddać - wraz z płaszczem - swój życiowy stres do szatni.

W rolach głównych spektaklu wystąpili: Hanna Piaseczna, Maria Pakulnis, Mirosław Baka, Jan Jankowski, Krzysztof Kiersznowski.

Wakacje na portugalskiej riwierze - zakręcona historia i zwariowane dialogi bawiły nas do łez przez ponad dwie godziny. Ból brzucha ze śmiechu na pewno trzymał trochę dłużej.

 

I znów kolejna wycieczka dobiegła końca.

 

Szczęśliwi, weseli, pełni wrażeń i miłych wspomnień tuż przed północą wróciliśmy do Puław.

 

Zdjęcia z wycieczki znajdują się w naszej GALERII!!!

 Gabson

                                                                                                 

Dziennik elektroniczny

Dziennik elektroniczny

 

Instrukcja pierwszego logowania

Zegar
Kalendarz

Linki


 

images/men.gif

 

images/um pul.gif

 

 

 

 

Nasze prace

Prace Emilii Saran

 

Origami modułowe

 

 

 Rysunki Sary Superson

 

 Rysunki Maćka Korczaka

 

 

Rysunki Emilki Gawrylak

 

Fotografie Amadeusza Górskiego

 

 

Mapa satelitarna
[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )