Tymczasem ferie więc zachęcamy do spędzenia ich aktywnie i skorzystania z ciekawej oferty różnych instytucji MOSiR, POK "Dom Chemika", Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego, Biblioteki Miejskiej. Więcej szczegółów poniżej w linku.

Ferie zimowe 2017 w Puławach - oferta zajęć

Pamiętajcie również o zachowaniu bezpieczeństwa, sposobach radzenia sobie i udzielaniu pomocy w razie potrzeby, co znajdziecie TU

 

Informujemy również, że po feriach będzie obowiązywał nowy plan lekcji

Wycieczka do Warszawy

 

Nowy rok klasy 1B, 2A i 2B rozpoczęły ciekawą wycieczką do Warszawy. 11 stycznia byliśmy w Centrum Nauki Kopernik, gdzie mieliśmy możliwość zwiedzić wystawę Generation, oraz poznać prawa przyrody poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach.

Drugim punktem wycieczki była Niewidzialna Wystawa. To wyjątkowa interaktywna podróż do świata w którym zmysł wzroku jest całkowicie zbędny. Mieliśmy możliwość poznania tego, z czym spotykamy się na co dzień ale w zupełnej ciemności. Przez godzinę znajdowaliśmy się w takim świecie, jak postrzegają go niewidomi. Doświadczenie radzenia sobie w zupełnej ciemności pomaga otworzyć oczy na życie osób niewidomych. Największą atrakcją były Escape Roomy, z których musieliśmy się wydostać w określonym czasie, rozwiązując zagadki i rebusy. Próba ucieczki z pokoju wymagała umiejętności współpracy, pozwalała na przeżycie niezapomnianych i pozytywnych wrażeń oraz świetnie zintegrowała uczniów.

Na zakończenie wycieczki wybraliśmy się na spacer do Królewskiego Ogrodu Świateł przy pałacu w Wilanowie, w którym ułożone ze świateł rośliny  i baśniowe postacie są większe niż ludzie. Byliśmy świadkami trójwymiarowego pokazu, łączącego światło, obraz i dźwięk, który nocną porą robi niesamowite wrażenie.

 

 

 

Sztab nr 334 naszego gimnazjum w akcji "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę"

Nasi uczniowie z ogromnym zaangażowaniem, poświęcając swój prywatny czas uczestniczyli w dniach 16 – 18 grudnia 2016 r. w Wielkiej Ulicznej zbiórce żywności zorganizowanej w ramach Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. W naszym gimnazjum siedzibę miał jeden ze sztabów akcji. Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli zgromadziliśmy artykuły żywnościowe, środki czystości oraz odzież, które jeszcze przed świętami zostały przekazane potrzebującym rodzinom naszych uczniów.

 

W przedświąteczny weekend uczniowie szkolnego wolontariatu kwestowali również w markecie „Stokrotka” zbierając żywność dla podopiecznych puławskiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża. Cieszymy się, że nasi uczniowie w sposób dojrzały postrzegają życie. W pełni rozumieją sens i potrzebę misji społecznej, którą jest wolontariat. Poświęcając swój wolny czas, dają potrzebującym cząstkę samego siebie, a to jest dar którego nie można kupić w sklepie ani zamówić przez internet.  To ich pomoc sprawia, że czyjeś życie staje się lepsze. Wrażliwość, empatia i dobroć ludzka to największy szacunek do drugiego człowieka.

 

W imieniu organizatorów akcji, potrzebujących i społeczności gimnazjum dziękujemy i życzymy aby dalsze działania na polu wolontarystycznym dostarczały Wam jak najwięcej wewnętrznej satysfakcji, a radość tych, którym pomagacie niech motywuje was do dalszego działania.

Opiekun Szkolnego Wolontariatu

Ilona Wrótniak-Terlecka

  

Co czeka puławską oświatę po zmianach fundowanych przez MEN...?

Obie ustawy skierowane zostały do Prezydenta RP. Minister Zalewska jak mantrę powtarza, że wszystko jest policzone, przygotowane, wszyscy czekają na tą zmianę i żaden nauczyciel nie straci pracy.

 

W linku na dole oficjalne dane liczbowe Gminy Miasto Puławy (z Systemu Informacji Oświatowej i danych z ewidencji ludności) oraz kilka wykresów na ich podstawie. Każdy może sam sobie wyciągać wnioski. O ile dwa pierwsze lata szkolne (2017/2018 i 2018/2019) są jeszcze względnie spokojne (to zależy również od tego jakie uchwały podejmie Rada Miasta w związku ze zmianami), to już rok szkolny 2019/2020 będzie katastrofą. W szkołach w klasach IV – VIII (bo nie będzie już wygaszanych gimnazjów) będzie ponad 800 uczniów mniej. To jest mniej więcej tyle ile uczy się obecnie łącznie w SP2 (525) i SP10 (291). Dwie szkoły podstawowe mniej! To skutek cofnięcia 6-latków i zmniejszonego rocznika w obecnych klasach I w SP, który będzie przechodził kolejne 8 lat oraz skrócenia kształcenia ogólnego z obecnych 9 lat (6 w SP i 3 w Gim) na rzecz powrotu do systemu sprzed 1999 r. czyli 8-klasowej SP.

 

Samorząd nie ma żadnego dobrego wyjścia z narzucanych przez MEN rozwiązań. Bez względu na to jakie zostaną podjęte przez radnych, któraś grupa uczniów traci i czekają ją zmiany. Ponieważ szkoła to naczynia połączone, skutkiem będą również zwolnienia nauczycieli. Warto również spojrzeć na podwójny rocznik, który rozpocznie naukę w szkołach średnich w roku szkolnym 2019/2020 w wyniku konkurowania o te miejsca ostatniego rocznika wygaszanych gimnazjów i pierwszych absolwentów 8- letniej SP.

 

Zachęcamy do analizy danych zanim podniesie się larum nad decyzjami samorządów lokalnych. Nie da się krótkiej kołdry ciągnąć każdy w swoją stronę, bo czyjeś nogi będą spod niej wystawały i marzły. Te obawy i apele winny być kierowane do Prezydenta RP, aby zawetował obie ustawy.

Analiza danych oświatowych Gminy Miasto Puławy 

Informacja o pracach zespołu w sprawie sieci szkół w Puławach

W poniższym linku informacja z prac zespołu powołanego przez Prezydenta Miasta Puławy do wypracowania koncepcji sieci i obwodów szkół prowadzonych przez gminę Miasto Puławy podczas spotkania w dniu 20 grudnia 2016 r. Zachęcamy do zapoznania się i zgłaszania ewentualnych uwag i propozycji na adres e-mail gimnazjum pg3@um.pulawy.pl

 

Informacja z prac zespołu

Szanowni Rodzice, Uczniowie, Absolwenci, Nauczyciele...

Stanowiska i apele instytucji, stowarzyszeń i innych podmiotów w sprawie zmian w systemie oświaty, które zaproponowało Ministerstwo Edukacji Narodowej.

  

Stanowisko OSKKO

Pismo Rzecznika Praw Dziecka

Stanowisko środowisk naukowych

Stanowisko Unii Metropolii Polskich

Stanowisko samorządów zrzeszonych w KWRiST

Stanowisko środowisk uniwersyteckich

Oświadczenie Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego

Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego

List polonistów do MEN

Uwagi Ministerstwa Finansów do projektu zmian

Uwagi Rządowego Centrum Legislacji

Opinia Związku Nauczycielstwa Polskiego

Stanowisko Wolnego Związku Zawodowego „Solidarność – Oświata”

Stanowisko OSKKO z dnia 15.10.2016 r.

Stanowisko Rady Programowej FRDL

Stowarzyszenie Dyrektorów Szkół Średnich

Opinia - Mikołaj Herbst - 

UW, EUROREG i Instytut Badań Edukacyjnych

Opinia Ruchu Społecznego "Obywatele dla Edukacji"

Opinia OPZZ

Opinia KSOiW NSZZ "Solidarność"

Opinia Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich

 

 Informacje ze strony MEN http://reformaedukacji.men.gov.pl/ 

Sukces naszych uczniów

 

W dniu 14 grudnia 2016 r. odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Puław w Tenisie Stołowym Chłopców. Nasi uczniowie w składzie: Piotr Kolibski 3A, Szymon Miazek 3B i Kamil Skocz 3B zajęli w nich III miejsce. Serdecznie gratulujemy!

Wizyta w Hospicjum

 

Ponieważ tegoroczny Marsz Nadziei  organizowany przez Puławskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum” nie odbył się ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne, postanowiliśmy sami dostarczyć chorym przygotowane wcześniej kartki z symbolicznymi żonkilami. Trzy uczennice Magda Panicz, Jola Latos i Anastazja Nowakowska z kl. 3B odwiedziły dwie panie przebywające  w hospicjum i przekazały im kartki wraz z życzeniami od całej szkoły dla wszystkich pacjentów.

W niedzielę 11 grudnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli również w kweście na rzecz hospicjum przed kościołem pod wezwaniem Św. Rodziny.

Na kiermaszu bożonarodzeniowym (21-22 grudnia) będziemy również sprzedawać kalendarz hospicyjny w cenie 15 zł.

 

Jolanta Żmudzka

Dziennik elektroniczny

Dziennik elektroniczny

 

Instrukcja pierwszego logowania

Katalog biblioteki szkolnej

Zegar
Kalendarz

Antoni Feliks Czapla

Projekt

KAMIENIE PAMIĘCI

Linki


 

images/men.gif

 

 

 

 

 

Nasze prace

Czarek Kustra - Pastelowy Czarodziej

 

Rysunki Mateusza Kiryłowicza

 

Rysunki Sandry Podstawek

 

Prace Krzysztofa Żywko

 

Prace Emilii Saran

 

Origami modułowe

 

 

 Rysunki Sary Superson

 

 Rysunki Maćka Korczaka

 

 

Rysunki Emilki Gawrylak

 

Fotografie Amadeusza Górskiego

 

 

Rysunki Ady Śliwczyńskiej

Mapa satelitarna
[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )