Zaduszki historyczne - zaproszenie

 

Wzorem ubiegłego roku włączamy się jako społeczność szkolna w zbiórkę zniczy, które zapłonął na grobach tych, którzy przed laty bronili wspólnego dobra czyli Ojczyzny. Upływający czas zaciera pamięć i oddala od przeszłości. Podejmijmy zatem wspólny trud ocalenia od zapomnienia. Znicze można przynosić do 3 listopada do sali 310. 

p. Wojciech Kostecki

"Zło dobrem zwyciężaj..."

W niedzielę 19 października 2014 r. w kościele pw. Miłosierdzia Bożego odbyły się obchody 30 rocznicy śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, połączone ze sprowadzeniem Jego Relikwii. W uroczystościach tych udział brali uczniowie naszego gimnazjum wraz z pocztem sztandarowym.

 

fot. wikipedia

 

Ks. Jerzy Popiełuszko - urodził się 14 września 1947 r. we wsi Okopy koło Suchowoli. Został zamordowany 19 października 1984 roku przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa PRL. Ks. Jerzy związany był z ruchem społecznym „Solidarność”, w którym pełnił funkcję kapelana. Był synem Władysława i Marianny Popiełuszko. Prowadzili oni gospodarstwo rolne. W latach 60-tych uczęszczał do Liceum Ogólnokształcącego w Suchowoli, które ukończył w roku 1965. Po ukończeniu szkoły średniej odkrył w sobie powołanie i wstąpił do Wyższego Seminarium Duchowego w Warszawie. W latach 70-tych pełnił duszpasterską posługę w parafiach: Św. Trójcy w Ząbkach i Matki Bożej Królowej Polski w Aninie oraz Dzieciątka Jezus na Żoliborzu. Od 1980 roku związany z Solidarnością, prowadził Msze święte za ojczyznę. W 1983 roku prowadził pogrzeb Grzegorza Przemyka. Działalność ks. Popiełuszki nie podobała się ówczesnym władzom, był on wielokrotnie przesłuchiwany, otrzymywał wiele listów z pogróżkami. 19 października 1984 roku umundurowani funkcjonariusze milicji zatrzymali samochód, którym podróżował ksiądz Jerzy i porywali go wraz z jego osobistym kierowcą, któremu później udało się uciec. W dniu 30 października 1984 r. z zalewu wiślanego koło Włocławka wyłowiono ciało ks. Popiełuszki. Pogrzeb  odbył się 3 listopada 1984 roku i miał charakter wielkiej, patriotycznej i antykomunistycznej manifestacji. W 1985 roku w pokazowym procesie skazano wyłącznie bezpośrednich oprawców księdza Jerzego. Zwierzchnicy, którzy wydali rozkaz nigdy nie stanęli przez sądem. W grudniu 2009 roku papież Benedykt XVI podpisał dokument stwierdzający męczeństwo Popiełuszki, a w czerwcu 2010 roku odbyła się msza beatyfikacyjna.

 

 

Konkurs kulinarny

17 października 2014 r.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziś odbył się konkurs kulinarny realizowany w ramach Światowego Dnia Żywności i Walki z Głodem. Miał on na celu propagowanie wśród młodzieży gimnazjalnej dobrych nawyków związanych z prawidłowym odżywianiem, w szczególności takich, jak przeciwdziałanie marnowaniu pożywienia, świadome dokonywanie zakupów spożywczych, prawidłowe przechowywanie produktów spożywczych, umiejętność komponowania smacznych posiłków oraz uświadamianie korzyści wynikających ze wspólnego spożywania posiłków.

Każdą klasę reprezentowało czterech uczniów, którzy rywalizowali z pozostałymi zespołami przygotowując zimne przekąski i sałatki. Na przygotowanie potrawy drużyny miały 45 min. W ocenie konkursowej były brane pod uwagę: umiejętność współpracy, zaangażowanie, kreatywność, dobór składników wg. zasad zdrowego żywienia, wygląd i estetyka potrawy oraz komunikacja członków zespołu.  Konkursowe jury stanowili: dyrektor Jacek Rudnik oraz Panie Jolanta Żmudzka i Ilona Wrótniak – Terlecka. Po prezentacji i ocenie potraw uczniowie wspólnie ze swoją klasą degustowali przygotowane potrawy.

 

Pierwsze miejsce w konkursie zajęła reprezentacja klasy 1A w składzie: Julia Dobrosielska, Ania Mazurek, Natalia Rusa, Natalia Majewska. II miejsce ex aequo klasa 3B w składzie: Dominika Józefczyk, Julia Iwanowska, Ernest Gąszczyk, Adam Pliwka oraz klasa 3C w składzie: Klaudia Król, Kasia Markowska, Maciek Gaweł, Michał Wolszczak. III miejsce zajęła reprezentacja klasy 1B i uczniowie: Magdalena Panicz, Agata Górska, Sandra Podstawek, Alicja Górska. IV miejsce zajęła klasa 2B: Aleksandra Fusik, Agnieszka Raniuszek, Aleksandra Wróbel, Michał Firlej. Na V miejscu uplasowała się klasa 2A w składzie: Monika Szczypa, Mateusz Winnicki, Maciej Zając, Patryk Nakonieczny, a klasa  3A w składzie: Patrycja Kijewska, Damian Lesiak, Kamil Nowakowski, Michał Firlej zakończyła konkurs na miejscu VI.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i życzymy dalszego rozwijania pasji i odkrywania w sobie predyspozycji zawodowych i umiejętności społecznych. Konkurs przygotowała Pani Ilona Wrótniak-Terlecka.

 

Szczególne podziękowania składamy dla Hipermarketu Carrefour w Puławach za nieodpłatne przekazanie artykułów spożywczych do konkursu oraz dla właścicieli Sklepu Uniwersam AJG w Puławach za przekazanie nagród konkursowych.

 

 

Dzień Edukacji Narodowej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nauczyciele i społeczność uczniowska w dniu 14 października 2014 r. wzięła udział w uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej, którą poprowadzili: Dominika Józefczyk i Michał Wolszczak. W imieniu wszystkich uczniów prowadzący złożyli na ręce nauczycieli, wychowawców i pracowników szkoły podziękowania i życzenia wielu sukcesów zawodowych, spełnienia obranych celów i dużo uśmiechu w dniu codziennym. Następnie dyrektor, Jacek Rudnik, wręczył nagrody dyrektora nauczycielom: Beacie Pykacz, Sylwii Śliwiak, Łukaszowi Koczkodajowi i Marcinowi Słomce. Poinformował też, że Pani Renata Lis została uhonorowana nagrodą Prezydenta Miasta. Dyrektor podziękował nauczycielom za ich pracę i wysiłek wkładany każdego dnia w realizację zadań dydaktycznych, wychowawczy i opiekuńczych. Uroczystość była również okazją do złożenia przez uczniów klas pierwszych tradycyjnego ślubowania, dzięki któremu zostali oficjalnie zacnymi uczniami naszego gimnazjum.

 

Po części oficjalnej przyszedł czas na część artystyczną przygotowaną przez uczniów klas trzecich. Młodzież zaprezentowała przedstawienie pt. „Bajka o … każdy znajdzie coś o sobie”. W zabawny sposób uczniowie pokazali, czym jest agresja, uległość, do czego prowadzi kłamstwo i dlaczego warto być asertywnym. W roli narratora wystąpił Michał Wolszczak, Króla zagrał Maciek Gaweł, Jana Wrogiego pokazał Mateusz Dubiński, Czesławem Miękkim był Dominik Oroń. Przywiędłą Królewnę zaprezentowała Natalia Ciupa, Zenobię Nieszczerą zagrała Dominika Józefczyk, w postać Szpiega wcielił się Ernest Gąszczyk, Klaudia Król zamieniła się w postać Melanii Takiejjakapowinna oraz Kasia Markowska, która zagrała Czarownicę. 

Na zakończenie wystąpiły szkolne muzyczne talenty. Ada Kosmala przy akompaniamencie Olgi Skoczek i Pana Wojtka Kosteckiego na gitarze oraz Kuby Maika, który podkładał bity, zaśpiewała dwa utwory z dedykacją dla grona pedagogicznego.

 

Po zakończeniu uczniowie udali się z wychowawcami na słodki poczęstunek do swoich sal lekcyjnych. Uroczystość wspólnie z uczniami przygotowała Pani Ilona Wrótniak-Terlecka.

 

Zdjęcia znajdują się w Galerii


Integracja klas pierwszych


Dnia 13 października o godz. 8.30 klasy pierwsze naszego gimnazjum wybrały się wraz z wychowawcami: P. Małgorzatą Noskowską i P. Marcinem Słomką oraz opiekunami: p. Sandrą Jasek, P. Jolantą Żmudzką na integracje, która odbyła się na Rudach. Towarzyszyli im Dominika Józefczyk i Michał Wolszczak członkowie Samorządu Uczniowskiego oraz Mateusz Pykacz.

Starsi koledzy pokazali pierwszoklasistom jak lepiej pracować i porozumiewać się w większej grupie. Przedstawili przygotowane dla swoich młodszych kolegów zabawy integracyjne.

Pierwszą konkurencją były „zespołowe skoki”, drugą „klasowy śpiew”, trzecią „kaczy chód” czwarty „dojenie krów” a na samym końcu „przeciąganie liny”. Gdy Michał i Dominika podliczali punkty, inni piekli kiełbaski, śmiali się lub grali w piłkę. Po podsumowaniu głosów okazało się, że klasy są sobie równe, więc rozstrzygający miał być mecz  w piłkę nożną. Lepsza okazała się klasa IB.

Po wspólnych zabawach wszyscy byli w doskonałych humorach i nikt nie chciał wracać do domu. Podczas drogi powrotnej uczestnicy rozmawiali o ciekawej i pełnej wrażeń wycieczce. Ta integracja pokazała jak poprzez zabawę i ciekawe gry można poznać siebie nawzajem i mile spędzić czas. Każda klasa powinna być zgrana i bardzo dobrze się znać. Zajęcia pokazały młodszym kolegom, a zarazem nauczyły, jak wykonać pierwszy krok w tym kierunku.

Więcej zdjęć znajduje się w naszej GALERII!!!

Dominika

Dziennik elektroniczny

Dziennik elektroniczny

 

Instrukcja pierwszego logowania

Zegar
Kalendarz

Linki


 

images/men.gif

 

images/um pul.gif

 

 

 

 

Nasze prace

Prace Emilii Saran

 

Origami modułowe

 

 

 Rysunki Sary Superson

 

 Rysunki Maćka Korczaka

 

 

Rysunki Emilki Gawrylak

 

Fotografie Amadeusza Górskiego

 

 

Mapa satelitarna
[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )