Zaduszki historyczne - zaproszenie

 

Wzorem ubiegłego roku włączamy się jako społeczność szkolna w zbiórkę zniczy, które zapłonął na grobach tych, którzy przed laty bronili wspólnego dobra czyli Ojczyzny. Upływający czas zaciera pamięć i oddala od przeszłości. Podejmijmy zatem wspólny trud ocalenia od zapomnienia. Znicze można przynosić do 3 listopada do sali 310. 

opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

II miejsce Łukasza

 

„Uprawianie sportu w duchu Ewangelii przygotowuje do odważnego i uczciwego uczestnictwa w trudnych zawodach życiowych i pozwala odkryć pełną prawdę o człowieku.” (Jan Paweł II).

12 października odbył się kolejny już rowerowy wyścig po kremówki, który zgromadził dużą rzeszę sympatyków tej dyscypliny. Wyścig został zorganizowany w ramach obchodów XIV Dnia Papieskiego w Puławach, 7-22 października 2014. Organizatorem wyścigu było Stowarzyszenie „Rodzina”. Na starcie stawiło się 117 zawodników oraz liczni kibice. Uczeń naszego gimnazjum Łukasz Witaszek  zajął II miejsce w kategorii „Gimnazjum”.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy kolarskie.

Ilona Wrótniak-Terlecka

Śladami Jana Kochanowskiego


23 października 2014 r.

 

Klasy 2A i 2B naszego gimnazjum wzięły udział w wycieczce do Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie. Wyjazd odbył się pod opieką pań: Barbary Grontkowskiej, Renaty Lis i Iwony Chmielewskiej.          

Wykorzystując bliskość Czarnolasu, postanowiliśmy odwiedzić mistrza Jana, zwiedzić okolicę i miejsce, które było dla niego natchnieniem przy powstawaniu wielu utworów znanych i cytowanych do dziś. Piękna czarnoleskiego parku nie popsuła nawet deszczowa pogoda, która nie odstępowała nas nawet na krok. Dzięki pani przewodnik przypomnieliśmy sobie ważniejsze wydarzenia z życia poety, obejrzeliśmy eksponaty wzorowane na epoce renesansu. Dużą atrakcją była sala w której mogliśmy zobaczyć fraszkopisarza przy pracy, w otoczeniu rodziny.  Żałowaliśmy, że do dzisiejszych czasów nie zachowała się lipa, pod którą z taką lubością siadał ojciec Urszulki. Wszyscy za to mieli możliwość usiąść na kamieniu, który podobno gwarantuje powodzenie w nauce i wielką mądrość. Ci których nie zniechęciła pogodna, skorzystali z okazji.

Wycieczka przypomniała uczniom, że za utworami które omawiają na lekcji, stoją prawdziwi ludzie, wydarzenia, prawdziwe historie. Mamy nadzieję, że dzięki temu czytanie poezji i jej rozumienie będzie łatwiejsze.

 

Więcej zdjęć w GALERII.

 

Organizatorzy

Zajęcia plastyczno-biblioteczne

21 października br. odbyła się lekcja plastyki prowadzona przez p. Wojciecha Kosteckiego, na której uczniowie klasy 2B tworzyli zakładki do książek. Zostałam zaproszona do współprowadzenia zajęć. Zabrałam ze sobą dwa bardzo przydatne urządzenia: laminarkę i gilotynę oraz ozdobne dziurkacze. Uczniowie mieli okazję wykazać się inwencją twórczą, a po ukończeniu pracy utrwalaliśmy ich dzieła poprzez laminowanie folią. Wstępem do zajęć była przeprowadzona wcześniej lekcja o nowościach czytelniczych i książkach wartych przeczytania.


Jolanta Żmudzka

 

 

     

Księgozbiór przez Internet

23 października 2014 r.

 

Informujemy, że można już korzystać z wirtualnego katalogu biblioteki szkolnej. Dzięki temu można sprawdzić co zawierają zbiory biblioteki zarówno Szkoły Podstawowej nr 11 jak i naszego gimnazjum. Planowane jest również uruchomienie możliwości rezerwacji danej pozycji przez Internet. Zapraszamy do przeglądania katalogu (baner MOL po lewej stronie menu nad zegarem), lub klikając poniżej.

Dziennik elektroniczny

Dziennik elektroniczny

 

Instrukcja pierwszego logowania

Katalog biblioteki szkolnej

Zegar
Kalendarz

Linki


 

images/men.gif

 

images/um pul.gif

 

 

 

 

Nasze prace

Prace Emilii Saran

 

Origami modułowe

 

 

 Rysunki Sary Superson

 

 Rysunki Maćka Korczaka

 

 

Rysunki Emilki Gawrylak

 

Fotografie Amadeusza Górskiego

 

 

Mapa satelitarna
[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )