Menu główne
Materiały edukacyjne
O nas
Samorząd Uczniowski
Pedagog i Psycholog
BIBLIOTEKA
Przedmioty
Egzamin gimnazjalny

  

Zdjęcia tuż przed egzaminem gimnazjalnym ;) są do obejrzenia w naszej  GALERII

 

Do pobrania arkusze egzaminacyjne:

 

Materiały znajdują się na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Dzień Otwarty Gimnazjum


 

W dniu 15 kwietnia 2015 r. w naszym gimnazjum gościliśmy uczniów klas szóstych ze Szkoły Podstawowej nr 11 oraz Szkoły Podstawowej nr 4 wraz z nauczycielami. Spotkanie rozpoczęło się na małej salce gimnastycznej pokazem aerobiku przygotowanego przez uczennice klasy 1A i 1B pod kierunkiem p. Sylwii Śliwiak. Dziewczyny przygotowały również ciekawy układ taneczny według własnego pomysłu.

Naszych gości oprowadzali uczniowie gimnazjum przebrani za polskich noblistów – patronów naszej szkoły: Klaudia Król, Kasia Markowska, Oliwia Szyszko, Wiktoria Dziełak, Mateusz Siwiec, Daniel Mazur, Przemek Pielecha oraz Damian Lesiak.

Lokomotywa, Płomienie w dłoni, Pasta do zębów dla słoni, Węże Faraona, Kameleon Chemiczny, Nie tylko latający balon to nazwy doświadczeń, które mogli obejrzeć uczniowie podczas warsztatów chemicznych przygotowanych w ramach projektu edukacyjnego pod kierunkiem p. Małgorzaty Noskowskiej. Naszych chemików podczas pokazów wspierała p. Beata Księżak.

Labirynt zawodów to test preferencji zawodowych uczniów na podstawie ich obecnych zainteresowań. Uczniowie pod kierunkiem p. Ilony Wrótniak-Terleckiej poznawali możliwości planowania ścieżki edukacyjnej i kariery zawodowej.

Quiz językowy wśród uczniów wzbudził gorące emocje. Podzieleni na grupy mieli za zadanie odpowiedzieć na pytania dotyczące kultury krajów anglojęzycznych. Pan Łukasz Koczkodaj przygotował quiz na platformie Kahoot, dzięki czemu uczniowie szybko mogli otrzymać informację  czy prawidłowo odpowiedzieli na pytanie oraz jaką liczbę punktów otrzymali.

Tradycyjnie podczas dni otwartych w naszej szkole dużą popularnością cieszą się warsztaty filcowania na mokro. Na pamiątkę uczennice zabrały wykonane przez siebie kulki, z których mogą potem stworzyć kolczyki, breloczki czy bransoletki.

Pod opieką p. Hanny Bilotserkovets można nie tylko filcować, ale również poznać tajniki quilingu z pasków filcu, wykonując np. malutkie kurczaczki.

Chłopcy z zaciekawieniem słuchali  p. Wojciecha Kosteckiego, który przedstawił im etapy tworzenia odlewu gipsowego. Z odciśniętych w piasku różnych przedmiotów: pędzli, muszli, sztućców, a nawet atrapy czaszki powstały ciekawe kompozycje plastyczne.

Wszyscy nasi goście poczęstowani zostali słodkimi lukrowanymi babeczkami.

Uczniowie klas szóstych zwiedzili również szkołę – odwiedzili pracownie: matematyczną, gdzie p. Marcin Słomka pokazał im możliwości nauki z wykorzystaniem tablicy multimedialnej; plastyczną, biologiczną, języka polskiego oraz bibliotekę, stołówkę i salę gimnastyczną.

Nasze gimnazjum to szkoła dająca wiele możliwości pogłębiania swojej wiedzy, ale także miejsce rozwijania pasji i zainteresowań.

Więcej zdjęć znajduje się TUTAJ!!!

Wszystkich chętnych zapraszamy.

Jolanta Żmudzka

Jak zbudować dobrą szkołę?

W dniach 28 - 31 marca 2015 r. odbyła się w Zakopanem piąta i ostatnia z cyklu Konferencja "Jakość edukacji czy/i jakość ewaluacji”, poświęcona tym razem tematowi „Jak zbudować dobrą szkołę?". W konferencji uczestniczyli przedstawiciele szkół, instytucji edukacyjnych oraz organizacji pozarządowych. Konferencję otworzyły m.in.: Pani Joanna Berdzik – podsekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej oraz była minister edukacji, Pani Katarzyna Hall. Pani Wiceminister Joanna Berdzik wskazała na osiągnięcia i pozytywne zmiany wynikające z realizacji projektów. Mówiła także o jakościowych zmianach w szkołach, osiągnięciach uczniów i wskazywała na wiele obszarów możliwych zmian i wyzwań, przed którymi stoją szkoły.

 

Podczas konferencji uczestnicy zajmowali się pomysłami, planami i przykładami dobrych praktyk pokazującymi konkretne rozwiązania stosowane dla kreowania i zmiany szkolnej rzeczywistości. 

 

W konferencji uczestniczył dyrektor Jacek Rudnik oraz Pani Małgorzata Noskowska - do niedawna nauczyciel gimnazjum, która zaprezentowała w czasie sesji posterowej plakat ukazujący dobrą praktykę naszego gimnazjum związaną z samorządnością uczniowską. Plakat obrazujący naszą dobrą praktykę oraz innych szkół można zobaczyć TU

 

Więcej na stronie konferencji http://www.npseo.pl/action/subsite/konferencja2015 

Warsztaty rysunkowe w Nałęczowie

 

 

 

Ołówki w plecaku, głowy pełne domysłów i wewnętrzny żar mimo chłodu i deszczu towarzyszył nam w drodze do Liceum Plastycznego im. J. Chełmońskiego w Nałęczowie. Agnieszki, Natalia, Julka, Żaklina i Maciek 1 kwietnia postanowili zmierzyć się z plastycznymi rysunkowymi problemami.

Na miejscu czekali na nas nauczyciele, których pracę w pracowniach mogliśmy podejrzeć i jak zawsze przyjaźnie nastawieni uczniowie, a pośród nich, „nasz człowiek” w Nałęczowie, Sara Superson, która życie szkolne pokazała nam od podszewki.

Kolejny nasz pobyt na warsztatach plastycznych w Nałęczowie zapisał się mile i owocnie w pamięci naszych uczniów. A uśmiechy na ich twarzach, które o tym świadczą obejrzeć można w foto galerii.

Wojciech Kostecki – opiekun grupy

Pomagamy Pomagać

Dziennik elektroniczny

Dziennik elektroniczny

 

Instrukcja pierwszego logowania

Katalog biblioteki szkolnej

Zegar
Kalendarz

Linki


 

images/men.gif

 

 

 

 

 

Nasze prace

Prace Krzysztofa Żywko

 

Prace Emilii Saran

 

Origami modułowe

 

 

 Rysunki Sary Superson

 

 Rysunki Maćka Korczaka

 

 

Rysunki Emilki Gawrylak

 

Fotografie Amadeusza Górskiego

 

 

Mapa satelitarna
[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )